Ülkemizin Her Noktasına Aynı Kalitede Ulaşım ve İletişim Sağlama Zamanı (Video)

Ülkemizin Her Noktasına Aynı Kalitede Ulaşım ve İletişim Sağlama Zamanı  :11. Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Şurasında konuşan Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, “Artık sıra kuzeyden-güneye, doğudan-batıya ülkemizin her noktasına aynı kalitede, aynı standartta, aynı hızda, ayını rahatlıkta bölgesel farklılıkları ortadan kaldıran, ekonomik ve güvenli ulaşım, hızlı iletişim sağlama zamanıdır.” dedi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen 11. Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Şurasına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, iletişim, haberleşme ve denizcilik sektöründen yerli ve yabancı çok sayıda davetli katıldı.

Şurada konuşan Binali Yıldırım, asıl hedeflerinin Türkiye’nin her bölgesine hızlı iletişim ve ulaşım götürmek olduğunu söyledi. Katedilen birçok gelişmeden sonra 11. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Şura’sının gerçekleştirildiğini belirten Bakan Yıldırım, “Bugün itibariyle ülkemizin hemen hemen her yerine, her vatandaşımızın yaşadığı yere iletişim ve ulaşım mümkün hale gelmiştir. Ulaşan erişen bir Türkiye vardır. Şimdi sıra kuzeyden güneye, doğudan batıya ülkemizin her noktasına aynı kalitede, aynı standartta, aynı hızda, ayı rahatlıkta bölgesel farklılıkları ortadan kaldıran ekonomik ve güvenli ulaşım, hızlı iletişim sağlama zamanıdır. Herkesi ve herkesimi kapsamayan ulaşım ve iletişim stratejisi vatandaş memnuniyetini karşılamaktan uzak olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Şurada ulaşım, iletişim, hedef ve vizyonun insan temalı olmasını ve herkese çözüm üretmesini esas aldıklarını ifade eden Bakan Yıldırım, ” Bu kriterleri esas alarak, temayı ‘herkes için ulaşım, hızlı erişim olarak’ belirledik.” şeklinde konuştu.

Açılışı yapılan ve 3 gün devam edecek olan şuranın hedeflerinden bahseden Bakan Yıldırım, “Şura’nın temasına uygun olarak bir durum tespiti yapmak, gelecek 10 yılın hedeflerini yeniden şekillendirmek ve 2035 vizyonumuzu ortaya koymak olacaktır.” dedi.

Kaynak : www.sondakika.com

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar