İstanbula iki metro hattı dahaKadir Topbaş müjdeyi verdi İstanbula iki metro hattı daha geliyor.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dün ulaşım projeleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı, Bahçeşehir ve Sultanbeyli’ye metro müjdesi verdi. “Bahçeşehir ve Sultanbeyli’de 2019 sonrası metro projesi düşünmüştük. Ama yoğun bir talep var. Bununla ilgili proje çalışmasını hızlandırdık. İnşallah 2019’da bitirecek şekilde Sultanbeyli ve Bahçeşehir’e banliyö gelecek şekilde projelendirme çalışmamız devam ediyor.”
KESİNTİSİZ ULAŞIM
Topbaş, metrobüs hattının kaldırılacağı iddialarıyla ilgili de şu açıklamayı yaptı: “Metrobüs hattımız İstanbul’da önemli bir ulaşım sistemi olarak hizmet vermekte ama çok yoğun bir talep olduğu için sıkıntı yaşanmakta. Burasının banliyöye dönmesi gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalar var. Zaten bu hat ile ilgili Bahçelievler’den Beylikdüzü’ne kadar olan hattı Ulaştırma Bakanlığı’na verdik. Bu hat yapılacak. İstanbul’da kentin iç bölgelerindeki yoğunluğu özellikle taşıyacak raylı sistemlerimizi 2019’a kadar bitirmek istiyoruz. Metrobüsün bulunduğu hatta bir metro olacak. Bu yoğunluğu artık otobüslerle taşımanız mümkün değil. Metrobüsü kaldırmadan da alttan metro çalışmalarımız yürüyor.”
Topbaş, 29 Ekim’de hizmete girecek olan Marmaray’la ilgili ise şu bilgileri paylaştı: “Marmaray, Asya’nın en doğusundan İngiltere’ye kadar gidilebilecek kesintisiz bir sistem. Ancak banliyö hattındaki rehabilitasyon çalışmalarıve hızlı tren çalışmaları sebebiyle banliyö çalışmıyor. 29 Ekim itibarıyla devreye girecek hat, Ayrılıkçeşme ve Kazlıçeşme arasındaki bölge. Ayrılıkçeşme’de zaten Kadıköy – Kartal Metro hattımız devrede. Kazlıçeşme’de de otobüslerle takviye yapacağız banliyö hattı bitinceye kadar.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.