Trabzona hızlı tren müjdesiTrabzona hızlı tren müjdesi :AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, Trabzon’a hızlı tren müjdesi verdi.
Prof. Dr. Bıyıklıoğlu, partisinin Ortahisar İlçe teşkilatı tarafından organize edilen ‘Mahallerde buluşuyoruz’ programı kapsamında Pelitli Beldesi’ni ziyaret etti.Teşkilat mensuplarına yönelik bir konuşma yapan AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, ülke ve bölge gündemiyle alakalı önemli konulara değindi. Türkiye’de yıllardır ‘Yeşerdikçe buda, kurudukça sula’ anlayışı olduğuna değinen Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından beri ülkenin ve fertlerin refaha kavuştuğunu söyledi. Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, bölge gündemine de değinerek, “Lojistik Merkez için Trabzon veya İyidere fark etmez. İyidereye’de yapılsa Trabzon kazanacaktır. Trabzon bir liman şehridir. Sürmene’de tersane olacak. İyidere’de lojistik merkez olduğu zaman bölgemiz önemli ölçüde kalkınacaktır. Trabzon bir liman şehridir. Bölgesel bir lojistik merkezin kurulması bölgemizin kazanması büyümesi” ifadelerini kullandı.
Hızlı Tren Müjdesi!
Bıyıklıoğlu, merak edilen Tren projesiyle alakalı ise şunları söyledi;
“Hızlı tren Ankara Erzincan hattı bitecek ki Erzincan Trabzon hattı fonksiyon görsün. Altyapı ve üst yapılar yapılıyor. Bu planlama da var. Trabzon’a yüksek hızlı tren gelecek. Akyazı ihale edildi şu anda çalışmalar devam ediyor” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.