MHP’den Amasray ProjesiMHP’den Amasray Projesi :Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Amasya Belediye Başkan Adayı A. Fatih Coşar, seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladıkları ‘Amasray’ projesinin Harşena Dağı’nın altından geçecek ikinci etap kısmının tanıtımını yaptı.
Partisinin aday tanıtım toplantısında üzerinde bir yıldır çalıştıkları ‘Amasray’ adındaki hafif raylı sistem taşımacılığı projesinin ilk etabıyla Yeşilırmak kenarından bütün Amasya’ya ulaşımı sağlamaya çalışacaklarını anlatan A. Fatih Coşar, sunumunu yaptıkları ikinci etap ile de İstasyon Camisi’nin yanından girişi, Künç Köprü’nün olduğu yerden çıkışı olan tünel ile taşıt ve tramvay hattıyla Şamlar, İhsaniye ve Bahçeleriçi’ne bağlantı yapılacağını söyledi.
Coşar, “İkinci etap projeyi vermemizin sebebini herhalde siz anlamışsınızdır. Hiç sit alanının altından filan geçmiyoruz. Bin 600 metreyle bu şehrin tünelinin sizlere nasıl olduğunu göstermek için sadece ikinci etap geldi” diye konuştu.
Projenin hazırlanmasında emeği olan inşaat mühendisi Yıldırım Görgen’e teşekkür eden Coşar, “Yolumuz çetin ve meşakkatlidir. Gece gündüz omuz omuza çalışmalıyız. Başarıya inanmalıyız. Çünkü inanmak başarmak demektir” diye konuştu.

Reklamlar