Transist 2013 Fuarı Tosun'la Nostalji YaşatacakTransist 2013 Fuarı Tosun’la Nostalji Yaşatacak : “Tosun” yarın İstanbul Kongre Merkezi’nde başlayacak “4. Toplu Ulaşım Haftası Transist 2013, 6. Ulaşım Sempozyumu ve Fuarı”ndaki açılışın ardından düzenlenecek bir törenle fuar alanında sergilenmeye başlayacak.
İETT tarafından, tamamen orijinaline bağlı kalınarak, 6 işçi ve 1 mühendisin 3 aylık çalışmasıyla yeniden üretilen troleybüsün, şoförü, bayan biletçisi ve kağıt biletleriyle o yılların tüm ayrıntılarını ve ruhunu yansıtması hedefleniyor.
İstanbullular’a 16 yıl hizmet veren ve 16 Temmuz 1984’te kullanımdan kaldırılan “Tosun”, etkinliğin ardından İstanbul yollarında yeniden turistlere hizmet vermeye başlayacak.
Ulusal ve uluslararası alanda büyükşehir ve il belediyeleri, üniversiteler, deniz, kara, demiryolu ve raylı sistem ulaşımında ürün tedarik eden ve hizmet veren firmalar ile sivil toplum kuruluşlarının da katılacağı organizasyona ev sahipliği yapacak olan İETT, hafta boyunca çeşitli etkinliklerle toplu ulaşım konusuna dikkati çekmeyi hedefliyor.

 

Reklamlar