Başbakan Erdoğan'dan Tireboluya demiryolu müjdesiBaşbakan Erdoğan’dan Tireboluya demiryolu müjdesi :Hafta sonu toplu açılışlar için Giresun’a gelen ve Osman ağa meydanında kedisini karşılayan yaklaşık 60 bin kişilik coşku kalabalığına konuşan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ulusal ve Giresun gündemine ait değerlendirmelerde bulunarak halka hitap etti.
Giresun tarihi günlerinden birisini yaşadığı hafta sonu başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırladı.Mahşeri kalabalığın olduğu yatırımların toplu açılış konuşmasında Erdoğan kendisine destek veren ve dua eden milleti için “Bizlere önce Allah sonra bu aziz Millet yeter” dedi.
Başbakan Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulunduktan sonra Giresun için hayati önem arz eden Hava alanı,Eğribel tüneli ve Demiryolu için açıklamalarda bulunarak Giresun’a müjdeli açıklamaları yaptı.
Hava limanında incelemelerde bulunduğunu açıklayan başbakan Erdoğan bu projenin süratle devam ettiğini ve 2014 ‘te uçulacağını hatırlattı.Eğribel tüneli içinde açıklamalarda bulunan başbakan Erdoğan Çift gidiş çift geliş şeklinde yapılacak olan tünelin yapılacağını ve bitirileceğini müjdeledi.
Başbakan ERDOĞAN’ın Demiryolu ile ilgili açıklaması ve müjdesi
Başbakan Erdoğan Giresun’un yaklaşık 150 yıldır beklediği ve Abdulhamit(1872) zamanından bugüne proje çalışmalarının devam ettiği Tirebolu merkezli düşünülen proje bağlamında da açıklamalarda bulunarak üstü kapalı adeta müjdeyi verdi.Başbakan Erdoğan yaptığı konuşmanın içeriğinde Demiryolu için şu ifadeleri kullandı:
Trabzon, Tirebolu, Gümüşhane, Erzincan demiryolu projemizle ilgili çalışmalarımız da sürüyor. Bu demiryoluyla Giresun ile Doğu Anadolu Bölgesi arasında demiryolu irtibatı sağlanacak. Giresun’un iç bölgelerle ulaşımı kolaylaşacak ve ticari hayat canlılık kazanmış olacak.
Demiryolu Platformu başkanı Sedat Pir Ulaştırma bakanı YILDIRIM’la görüştü
Giresun Demiryolu Platformu başkanı Sedat PİR başbakanın Giresun proğramının 2. ayağı olan Görele ilçesindeki toplu açılış törenlerinde Ulaştırma ve Haberleşme bakanı Binali Yıldırım’la görüştü.Demiryolu platformu başkanı Sedat Pir başbakanın açıklamalarını ve Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu-Trabzon Demiryolu projesinin son durumunu bakana sorarak platform olarak endişelerini ve önerilerin anlatan sunum yaptı.Yaklaşık 10 dk.süren konuşma ve değerlendirmeler sonrasında Binali Yıldırım başbakanın Görele belediyesindeki toplantısı için ortamdan ayrıldı.
Platform başkanı PİR: Her an her şey olabilir
Demiryolu projesi için Giresun ve bölgemiz için belkide kıyamete kadar olacak en büyük proje diye bahseden Giresun demiryolu platformu başkanı Sedat Pir dikkat çeken açıklamalarda bulunu PİR:
Hiç bir detayı göz ardı etmemek lazım.Sn Başbakanımız Bizlere müjdeyi vermiştir.Erzincan-Trabzon demiryolu projesinin Tirebolu’dan geçmemesi halinde Giresun ilimiz bu tarihi projeden asla yararlanamaz ve Doğu anadolu ile iç bölgelere ulaşamaz.Başbakanımızın açıklamaları bizler için en sağlan TEZ olarak Giresun halkının beyinlerine yazılmıştır.Ak Parti hükümetinde ve bundan sonraki hükümetlerinde Demiryolu’nun Tirebolu(Giresun) bağlantılı olacağı kesinleşmiştir.Giresunumuza hayırlı olsun.Allah Giresun’a büyük bir hidayet ederek adeta Harşit vadisini Demiryolu için yaratmıştır diyen platform başkanı Sedat Pir,yakaladığımız bu tarihi fırsatı asla kaybetmemeliyiz.Giresun’u iller arasındaki sıkışmışlıktan ve küçülmüşlükten kurtaracak yegane ve en büyük proje Demiryolu projesidir.Giresun STK’ları üzerlerindeki ölü toprağını atmalı ve bu tarihi projede üzerlerine düşen görevleri yerine getirmelidir.
Hem yük taşımacılığı hemde yolcu taşımacılığı için düşünülen Demiryolu için yeni arayışlara girildiğini belirten Demiryolu Platformu başkanı Sedat Pir kimsenin şark kurnazlığı yapmaması gerekir ancak bazı açık gözler son 2 aydır yeni güzergah çalışmaları için bakanlığa rapor vererek ortalığı bulandırmaya devam etmektedirler.Bizler Platform olarak bir yere kadar ulaşabiliyoruz.Bu proje Giresun ve bölgenin topyekün ayağa kalkarak ve ısrar ederek elde edebileceği bir projedir.dedi.

Reklamlar