Üst geçit istiyoruz ölmek istemiyoruzÜst geçit istiyoruz ölmek istemiyoruz :Can kaybını önleyelim derken, vatandaşa Çin işkencesi yapılıyor. Tren hattı demir parmaklıklar arasına alındı ancak, üst geçit yapılması akıl edilemeyince, vatandaş zorda kaldı.
HAZIRLIK YAPILMADAN KARAR ALINDI
Yetkililer demir parmaklıklarla tren kazalarının bir nebzede olsun önüne geçildiğini zannediyorlar ama yıllardır parmaklıklardan karşıya nasıl geçileceği konusunda hiçbir hazırlık yapılmadı. Vatandaşlar demir parmaklıklar kırarak kendince çare buldu, fakat TCDD ise kırılan parmaklıkları tekrar kapattı. Tren hattı karşısında işi olan vatandaş, kilometrelerce yol yürüyerek karşıya geçmek zorunda kalıyor.
İSTENEN OLMADI
Konu ile ilgili bilgi veren Sanayi Mahalle Muhtarı Aslan Uslu, kazaları önlemek için TCDD’nin demir parmaklıklar yaptıklarını belirterek, “Bu demir parmaklıklar da çare olmadı.
Parmaklıkları yaparak TCDD tren kazalarının bir nebzede olsun önüne geçildiğini zannediyor ama zannettikleri gibi olmadı. Geçtiğimiz gün bir mahalle sakinimiz parmaklıklardan geçmek isterken canından oldu. Yetkililerin buraya biran önce üst geçit yapmasını talep ediyoruz” dedi. Konuyu Vali Ali Kolat’a ilettiğini söyleyen Uslu, konu ile yakından ilgilendiğini vurguladı.
KİLOMETRELERCE YOL YÜRÜYORUZ
Mahallelerine üst geçit yapılmasını talep eden muhtar Uslu, “Hemzemin geçitlerinde demir parmaklıklar olmadan önce vatandaşlar kolaylıkla çarşıya, pazara ve camiye gidiyordu.
100 metrelik yolu 5 dakikada yürüyorlardı. Fakat demir parmaklıklar yapıldıktan sonra 100 metrelik yol oldu kilometrelerce yol. Vatandaşlar camiye giderken evden bir saat önceden çıkıyoruz. Camii ile evlerinin arası 100 metre. Fakat demir parmaklıklar yapıldıktan sonra kilometrelerce yol yürüyorlar. Demir parmaklıkların yapılması güzel fakat mahallemize üst geçit yapılmalıdır” dedi.
ANNESİZ, KARDEŞSİZ KALMAK İSTEMİYORUZ
‘Üst geçit istiyoruz’, ‘Ölmek istemiyoruz’, ‘Annesiz, kardeşsiz kalmak istemiyoruz’ ve ‘Biz Üst Geçit İstiyoruz” diyen mahalle sakinleri ise, “Çocuklarımızı raylardan bir yere gönderirken korkuyoruz.
Bu mevkide birçok ölümlü ve yaralamalı kazalar meydana geliyor. Biz, buraya üst geçit ve alt geçit istiyoruz, çok şey istemiyoruz. Bu nedenle yetkililerden üst geçitler yapılmasını talep ediyoruz” dediler.

Reklamlar