Cumhuriyet tarihinin en uzun süren ulaştırma bakanlığı görevi sona erdi

Cumhuriyet tarihinin en uzun süren ulaştırma bakanlığı görevi sona erdi :Ulaştırma bakanı Binali Yıldırım tam 11 yılı aşkın süre aynı görevi yürüttü. 58-59-60 ve 61′ nci hükümetlerde görev alan ve “Benim bakanlığım hizmet ağırlıklı bir bakanlık. Fazla fiyakası da yok. Ben bu yüzden kendimi ” AMELE BAKAN ” olarak adlandırıyorum” diyen birisiydi. (1)
Hızlı tren yolu olarak Ankara-Konya ve Ankara-Eskişehir hatları hizmete girdi. Marmaray da onun döneminde hizmete açıldı. Hızlı tren kaza yapınca üstüne çok gittiler. Üzüntüsünü her fırsatta gösterdi. İstifasını sunmuş, istifası kabul görmemişti.
Eksiklikleri ile Karayolunda duble yol projeleri onun döneminde bitirildi.
Hemen hemen her ilin bir havaalanı oldu. Olmadıysa da yakınına havaalanı geldi. Özel havayolu şirketleri taşımacılık sektörüne girdi.
Denizcilik sektörü kıpırdadı.
Bir çok proje karayollarında, denizcilikte ve havayollarında devam ediyor. Rakamlarla kafa karıştırmayacağım. İsteyen istatiksel verileri bakanlıktan alabilir.
Görünen köy var.
Yanlışları olmamış mıdır? Kuldur her şeyden önce! Muhakkak olmuştur ama onunla çalışanlar hatasını düzelten, düzeltmeye çalışan birisi olarak tanımlıyorlar.
Ülkemizde yaşayan insanlara keşke hep böyle “AMALE” olan ve bunun bir ibadet olduğunu bilen bakanlar gelse.
Gururdan, benlikten sıyrılmış tevazu sahibi kul olduğunu bilen insan.
Güle güle gönüllerde yer etmiş ister lakabınla, isterse adınla olsun unutulmayacak ve her şeyden önce insan olan bakan…
Güle güle, yolun ve bahtın açık olsun.


 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar