Hindistanda tren yangını : 9 ölüHindistanda tren yangını : 9 ölü.Hindistan’ın Maharastra eyaletinde, Dehradun Ekspresi treninde meydana gelen yangında biri kadın 9 kişi öldü.
Maharastra eyaletinin başkenti Mumbai’den Dehradun bölgesine giden Dehradun Ekspresi, yerel saatle 02.30 sıralarında Dahanu böglesine geldiğinde vagonlardan birinde yangın çıktı. Hemen durdurulan trendeki bütün yolcular treni boşaltırken bazı yolcular duman ve yangının etkisi ile vagonlardan çıkamadı. Yangın sonucu en az 9 kişi yaşamını yitirdi.
Hindistan Demiryolları Batı bölgesi sözcüsü Sharat Chandrayan, yerel bir televizyona yaptığı açıklamada yangının sebebinin ne olduğunun hala belirlenemediğini söyledi. Chandrayan, ekiplerin soruşturma başlattığını ve incelemenin sürdüğünü dile getirerek daha fazla yorum yapmadı.
Aralık ayında Andhra Pradeş eyaletinde meydana gelen benzer bir tren yangınında 26 kişi, yine aynı eyalette geçen yıl meydana gelen bir tren yangınında ise 47 kişi hayatını kaybetmişti. Dünyanın en geniş demiryolu ağlarından birine sahip olan Hindistan’da günde 9 bin tren yaklaşık 18 milyon yolcu taşıyor.