Arifiye Atatürk Caddesi Yht Alt Geçidi Kazı Çalışmaları Başladı

Arifiye Atatürk Caddesi Yht Alt Geçidi Kazı Çalışmaları Başladı :Arifiye Atatürk Caddesinde bulunan hemzemin geçidin yerine yapılan alt geçit inşaatında kazı aşamasına gelindi.
TCDD tarafından hayata geçirilen Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında, Arifiye Arifbey Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan hemzemin geçidin yerine yapılan alt geçit inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Zemin sağlamlaştırma, beton kazık çakımı ve temel işlemlerinin büyük ölçüde tamamlandığı geçit inşaatında, kazı aşamasına gelindi.
İnşaatı üstlenen müteahhit firmaya bağlı ekipler, havaların güzel gitmesini de fırsat bilerek inşaatı büyük bir hızla tamamlıyor. Sakarya’da iki gün etkili olan yağışlı havaya rağmen, çalışmalarını aksatmadan çalışan ekipler, alt geçit inşaatının beton kazık çakılması, zemin sağlamlaştırma ve temel işlemlerinin büyük bölümünü bitirip, kazı çalışmalarına başladı. Alt geçide paralel olarak yapılan Müselles mevkiindeki köprü, Neviye Mahallesi Büyükdere mevkiindeki köprü ile Toyota-Sa hastanesi tarafındaki köprü ise tamamlanmak üzere. Bu arada Adliye ve Ahmediye köylerinde yapımı sürdürülen alt geçitlerin de büyük ölçüde tamamlandığı öğrenildi.


 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar