Demir Ağlar Bursayı SarıyorDemir Ağlar Bursayı Sarıyor :Bursa’nın 22 kilometre olan mevcut demir yolu ağını geçen dönem yapılan 26 kilometrelik hatla 48 kilometreye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde de şehri demir ağlarla örmeye devam ediyor.

Bursa’nın 22 kilometre olan mevcut demir yolu ağını geçen dönem yapılan 26 kilometrelik hatla 48 kilometreye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde de şehri demir ağlarla örmeye devam ediyor.

Geçen dönem 9 kilometrelik Görükle-Emek, 8 kilometrelik Bursaray Kestel hattı ile 2.5 kilometrelik Cumhuriyet Caddesi-Dauvutkadı ve 6.5 kilometrelik Heykel tramvay hattını Bursa’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, raylı sistem yatırımlarında hız kesmiyor. Bursaray Emek hattı ile hızlı treni birbirine bağlayacak hatta öncelik veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, yeni tramvay hatlarında da 10.2 kilometrelik Kent Meydanı-Terminal-DOSAB hattını hayata geçirmeyi planlıyor.

Yeni dönem için projelendirilen 5.3 kilometrelik Mudanya-Güzelyalı, 5.9 kilometrelik Cumhuriyet Caddesi-Gökdere-İncirili-Teyyareci Mehmet Ali Caddesi-Selçukbey Caddesi-Siteler, 7 kilometrelik Cumhuriyet Caddesi-Gökdere-Beyazıt Caddesi-Eğitim Caddesi-Ortabağlar Mahallesi-Güllük Mahallesi-Mimarsinan Mahallesi-Erikli Mahallesi, 7.3 kilometrelik Hüdavendigar Kent Parkı-Beşevler Caddesi-Küçük Sanayi-Bilgiler Cadde, 4.1 kilometrelik Karafatma Meydanı-FSM Bulvarı-Esentepe-Bağlarbaşı-Hürriyet Meydanı, 2.4 kilometrelik Merinos-Kanal Boyu, 3 kilometrelik Uluyol-Eski Gemlik Yolu ve 10.8 kilometrelik Gürsu-Kestel hatları ile daha konforlu ulaşım dört bir yanı saracak.

 

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.