Hindistanda tren kazası 19 öldüHindistanda tren kazası :Hindistan’ın Maharaştra eyaletine bağlı Raigad bölgesinde yolcu treninin raylardan çıkması sonucu 19 kişi öldü, 100’ü aşkın kişi yaralandı.

Hindistan’daki Merkezi Demiryolu şirketi yetkilileri, Diva-Sawantwadi arasında işleyen trenin, lokomotif ve 4 vagonunun raylardan çıktığını belirtti. Yetkililer kazanın, Hindistan’ın ticaret başkenti konumundaki Mumbai’nin 110 kilometre batısında, Nagothane ve Roha tren istasyonları arasındaki bir tünelin dışında meydana geldiğini kaydetti.

Kaza bölgesinde kurtarma çalışmalarının sürdüğünü duyuran polis ve demiryolu yetkilileri kaza nedeninin henüz bilinmediğini ifade etti.

Bölgedeki köylerden gelen halkın kaza bölgesine polis ve demiryolu görevlilerinden önce gelerek çok sayıda yaralı yolcuyu Roha’daki hastaneye naklettiği bildirildi.

Merkezi Demiryolu Şirketi, kazada ölen her bir yolcunun en yakın akrabasına 3 bin 300 dolar, ağır yaralanan her bir yolcuyaysa 850 dolar tazminat ödeneceğini duyurdu.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.