Lojistik Sektörüne Taze Kan Geldi

Lojistik Sektörüne Taze Kan Geldi :Türkiye’nin ilk lojistik temalı meslek yüksekokulu olan Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nun 5. dönem mezunları, 24 Haziran 2014 tarihinde Beykoz R. Şahin Köktürk Spor Kompleksinde düzenlenen törenle mezuniyet diplomalarını aldılar.


Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak’ın katıldığı törende Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel ve Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen ve Mütevelli Heyeti üyeleri de yer aldı.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel, 2008 yılında kurulan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun 5. Dönem mezunları ile 1444 mezun sayısına ulaştığını belirtti. Genç mezunlara başarılı bir meslek hayatı ve yaşam için öğütler verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, sosyal medya üzerinden mezuniyet törenine katılım gösterip göstermeyeceğini soran Serkan YILMAZ isimli mezun öğrenciye diplomasını ve hediyesini ayrıca takdim ederek, tüm mezun öğrencilere başarı dileklerini iletti.

“Lisans Tamamlamada Ekstra Burs İmkanı”

Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen, öğrencilerimizin eğitimleri boyunca sosyal, kültürel, ekonomik ve iş dünyasıyla sıkı bağlar içerisinde olmalarına özen gösterdiklerini, bir çoğunun sektörde iş hayatına atılırken bir çoğunun akademik eğitimlerine devam edeceklerini dile getirdi. Eğitim hayatlarına devam edecek mezun öğrencilerimiz için olanaklar sağlayarak, İstanbul’daki birçok Vakıf Üniversitesi ile yaptığımız işbirlikleri neticesinde, öğrencilerimizin lisans tamamlama eğitimine gittiklerinde burslu kazansalar dahi Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu mezunu oldukları için ekstra burs imkanları yarattıklarını belirtti.

Törende 2013-2014 akademik yılında örgün öğretim, ikinci öğretim ve uzaktan eğitim olmak üzere toplam 13 programdan başarıyla mezun olan öğrencilere diplomaları verildi. İlknur YILDIRIM (Lojistik İngilizce Programı) adlı öğrenci birincilikle mezun olurken, Tansu ÖZDİL (Lojistik Programı) ikinci oldu. Kaan Bozkurt MAKIROĞLU (Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı) ve Dicle PAMUK (Lojistik Programı) adlı öğrenciler ise üçüncülükle mezun oldu. Diploma töreni sonrası mezuniyet yemini eden mezunlar kep fırlatma ile mezuniyetlerini resmileştirdiler.

 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar