Ankaray ‘da yolcunun derdi raydan çıktı



Ankaray ‘da yolcunun derdi raydan çıktı :Ankara Hürriyet, Dikimevi ile AŞTİ istasyonları arasında yolcu taşıyan Ankaray’daki eksiklikleri fotoğrafladı. Yolcular, istasyonlardaki yürüyen merdiven, asansör ve havalandırmalardaki arızaların uzun süre giderilmemesine tepki gösterdi. Engelliler için hayati önem arz eden asansör ve yürüyen merdivenlerin bazılarının çalışmaması da dikkat çekti.

Dikimevi-AŞTİ hattında 11 ayrı istasyonla hizmet veren Ankaray’ın her noktasında farklı bir aksaklık bulunuyor. İstasyonlarda sürdürülen onarım çalışmalarının uzun sürdüğünü ve eksikliklerin giderilmediğini savunan yolcular, yetkililerden sorunların bir an önce giderilmesini istiyor.

YÜRÜMEYEN DİKİMEVİ

Dikimevi istasyonunda asansör ve yürüyen merdivenlerin çalışmaması engelli ve yaşlıların yeraltındaki istasyona inişini zorlaştırıyor. Yürüyen merdivenleri düğmelerine basarak çalıştırmayı deneyen yaşlı ve engelliler, sonuç alamayınca normal merdivenleri kullanmak zorunda kalıyor.

HAVASIZ KIZILAY

Hattın en yoğun istasyonlarından biri olan Kızılay’da ise vatandaşlar havalandırmanın çalışmaması ile onarım amaçlı malzemelerin gelişigüzel etrafta bırakılmasına tepki gösteriyor.

BAHÇELİ’DE KORKUTAN TAVAN

Ankaray’ın Bahçelievler istasyonu, düşecekmiş gibi duran tavan kaplamaları ile yolcuları korkutuyor. İstasyonun tavanında oluşan kırık ve boşluklar Ankaralıları tedirgin ediyor. Raylı sistemden yararlanmak isterken mağdur olduklarını savunan vatandaşlar, yetkililerin istasyonlardaki eksiklikleri bir an önce gidermesi gerektiğini belirtiyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!



İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.