Avrupa Asfalt Üstyapı Birliğine Türk başkanAvrupa Asfalt Üstyapı Birliğine Türk başkan :Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMÜD) Başkanı Ayberk Özcan, dünyadaki asfalt sanayine yön veren Avrupa Asfalt Üstyapı Birliği (EAPA) Başkanlığına seçildi.
Dernekten yapılan açıklamaya göre, 2006’dan bu yana EAPA yönetiminde görev yapan, son üç yıldır da başkan yardımcılığını sürdüren Özcan, Paris’te gerçekleşen genel kurulda oybirliğiyle EAPA’nın başına getirildi.
Özcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Avrupa’da üstlendikleri bu önemli görevin kendilerini çok mutlu ettiğini, sorumluluklarını bir kat daha arttırdığını belirtti.
Avrupa ülkelerinin asfalt endüstrisini temsil eden sivil toplum kuruluşları ve firmalarını çatısı altında toplayan birliğin başkanlığına getirilmenin gurur verici olduğunu vurgulayan Özcan, şunları kaydetti:
“Bu sayede Türkiye asfalt endüstrisi, Avrupa’da en üst seviyede temsil edilmeye, birliğin tüm çalışmaları ve lobi faaliyetlerinde daha aktif ve etkin rol oynamaya başlamıştır. Avrupa çapında asfalt endüstrisinin gelişmesi için etkin çalışmalar yapmak amacıyla 1973 yılında kurulan ve genel merkezi Brüksel’de bulunan bu çatı yapının Avrupa’dan ve Avrupa dışından çok sayıda üyesi bulunmaktadır. Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği olarak yol ve asfalt endüstrisine bilgi, teknoloji ve hizmet üretenlerin işbirliğini arttırmayı hedefliyoruz.”

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.