Posted on Leave a comment

Boztepe teleferik hattı ORBEL A.Ş.’ye devredildi

Boztepe teleferik hattı ORBEL A.Ş.’ye devredildi :Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz ayı toplantısını yaptı.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi bugün Başkan Vekili Süleyman Tomakin başkanlığında toplandı. İmarla ilgili gündem maddelerinin yanı sıra, Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporlarının da görüşüldüğü bugünkü toplantıda, Ordu-Boztepe arasında hizmet veren teleferik oy birliğiyle alınan kararla ORBEL A.Ş.’ye devredildi.

3 MİLYON GELİR, 1 MİLYON GİDER

Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporuna göre, 2013 yılında 3 milyon 12 bin 914 lira gelir elde eden ve 1 milyon 64 bin 860 lira gideri olan teleferik, alınan bu kararla artık Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren ORBEL A.Ş. tarafından işletilecek. Aylık 80 bin liraya ORBEL A.Ş.’ye kiralanan teleferik, 5 yıllığına bu şirket tarafından hizmet verecek.

Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan Ordu Büyükşehir Belediyesi ‘Ticari Taksiler ve Taksi Durakları Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik’ ile ‘Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği’nin komisyona havale edildiği toplantıda, İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın ‘İtfaiye Hizmetlerine Gönüllü Katılım Protokolü’ için de Başkan Enver Yılmaz’a yetki verildi. Ordu genelinde meydana gelebilecek olaylara müdahalelerde Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin işbirliği içerisinde hareket etmesi ve ortak faaliyette bulunması konusunu içeren ‘İtfaiye Hizmetlerine Gönüllü Katılım Protokolü’ ile, olası olaylarına daha geniş çaplı müdahalelerde bulunulabilecek.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.