Hasanbey Lojistik Merkezi ‘nde Simens Ray Teknolojisi KullanıldıHasanbey Lojistik Merkezi ‘nde Simens Ray Teknolojisi Kullanıldı :Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan ve yaklaşık 540 bin metrekarelik alanı kaplayan ray üretimi odaklı Hasanbey Lojistik Merkezi’ni faaliyete geçirdi. Bu merkezin tüm sinyal ve telekomünikasyon sistemlerini Siemens tedarik etti. Yeni lojistik merkezi yılda 1.4 milyon tonluk ürün hacminin nakliyesini karşılamak üzere tasarlandı. Merkez, 20 bin metrelik yük aktarım rayları ve yaklaşık 6 bin 500 metrelik yükleme/boşaltma alanıyla dikkat çekiyor.

SIEMENS RAY TEKNOLOJİSİ KULLANILDI

2012 yılında alınan sipariş kapsamında sinyal sistemleri, elektronik sinyal kutuları, tren algılama sistemi, LED sinyalleri ve elektrik dağıtım mekanizmalarının tedariki, kurulumu ve hizmete alınması bulunuyor. Siemens, ayrıca enerji ve dağıtım sistemleri ile kesintisiz güç kaynağı ekipmanlarını da teslim etti.

30 MİLYAR EURO TUTARINDA YATIRIM YAPMAYA HAZIRLANIYOR

Türkiye’nin Avrupa, Orta Asya ve Ortadoğu arasındaki konumu, ülkeyi ulaşım ve lojistikte bölgesel bir merkez olarak cazip kılıyor. Avrupa ve Asya arasında stratejik öneme sahip ulaşım yolları üzerinde bulunan Türkiye, 2023 yılına kadar limanlarının, denizyollarının, karayollarının, demiryollarının ve havalimanlarının genişletilip yaygınlaştırılması için yaklaşık 30 milyar euro tutarında yatırım yapmaya hazırlanıyor.

11 LOJİSTİK MERKEZİ DE 2023 YILINA KADAR FAALİYETE GEÇECEK

Şu an toplam trafikte sadece yüzde 0.85’lik paya sahip olan demiryolu sistemi bu anlamda önemli bir görev üstlenecek. Hasanbey’in örnek alınacağı 11 lojistik merkezi de 2023 yılına kadar faaliyete geçecek.

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.