Yüksek Hızlı Trende pişmaniye satmak istiyorlarYüksek Hızlı Trende pişmaniye satmak istiyorlar  :Sapanca Pişmaniyeciler Derneği Başkanı Tahsin Bostan, trenlerde pişmaniye satışına izin verilmezse 60 kişinin işsiz kalacağını söyledi.

Devlet Demiryolları (DDY) yetkilileri izin verirse Yüksek Hızlı Tren’de de satış yapmak istediklerini belirten Bostan, normal tren seferlerinin 2 yılın üzerinde bir süredir durdurulması sebebiyle mağdur olduklarını anlattı.

31 Ocak 2012 tarihinde Yüksek Hızlı Tren inşaatının başlaması sebebiyle normal tren seferlerinin durdurulduğunu bununda sektörde çalışan 60 kişiyi işsiz bıraktığını ifade eden Bostan, “DDY ile aramızda İstanbul – Bilecik hattında pişmaniye satışı için sözleşmemiz vardı. Ancak seferler durunca bu sözleşme geçerliliğini yitirdi. 2 yılı aşan bir süredir derneğimiz bünyesinde satış yapan 60 arkadaşımız işsiz kaldı.” diye konuştu.

Kurdukları dernekle işsizliği bir ölçüde giderdiklerini savunan Bostan, şöyle konuştu:

“İlçedeki işsizliğin azalmasına bir ölçüde de olsa katkıda bulunuyoruz. Arkadaşlarımız kahvehanelerde oturacaklarına çalışarak evlerine ekmek götürüyorlardı. Hattın ulaşıma kapatılmasından önce 12 yıl bu sektörde hizmet verdik. Ümit ediyorum ki DDY yetkilileri hat açıldıktan sonra gerek hızlı tren gerekse normal hat trenlerinde bizlere satış yapmak için izin verecekler. Bunca insan bu işten ekmek yiyor, izin vermeme ihtimalini düşünmek bile istemiyorum.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.