Kahramanmaraşa Hızlı Tren Gelmiyor muydu?Kahramanmaraşa Hızlı Tren Gelmiyor muydu :30 Mart Seçimleri öncesinde Kahramanmaraş’ta en çok konuşulan, hatta reklam panolarına kadar çıkarak propaganda konusu haline gelen hızlı tren konusu yine gündemde.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın katıldığı bir televizyon programında ”Hızlı Tren Kahramanmaraş Merkezden Geçecek” sözleri ile başlayan tartışmalar, Başbakan’ın Kahramanmaraş Mitinginde ”Hızlı Tren Kahramanmaraş’a Narlı’dan bağlantı yolu ile bağlanacak” sözleri ile devam etti.

MHP Büyükşehir adayı Tahir Akgemci’nin seçim çalışmaları kapsamında hızlı tren konusunu reklam panolarına taşıması ve Kahramanmaraşlılardan gelen tepkiler üzerine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kahramanmaraş’ın hızlı tren hattına bağlanmasına ilişkin proje çalışmalarını başlattıklarını açıkladı. Elvan, “Hükümet olarak Türkiye’yi dünyanın 8’inci yüksek hızlı tren işletmecisi seviyesine yükselttik. Hızlı tren ağına şimdi de Kahramanmaraş’ı ekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Kısacası uzun tartışmalar sonrasında Kahramanmaraş’a da hızlı tren gelecek, getireceğiz denildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa Ziyareti sırasında hızlı tren konusu tekrar gündeme geldi. Başbakan’ın Hızlı tren konusunda Şanlıurfa’da kullandığı ifadeler ”Kahramanmaraş’a Hızlı Tren konusunda başa mı dönüldü?” sorularını akıllara getirdi.

Erdoğan hızlı tren konusunda Şanlıurfa’da;
“Şimdi, otomobil getirmiyoruz haa! Şanlıurfa’ya hızlı tren getiriyoruz. Şanlıurfa’yı, İstanbul, Eskişehir, Ankara, Konya, Karaman, Mersin, Adana, Osmaniye ve Gaziantep’e hızlı trenle bağlıyoruz. Bunun için projelerimizi ve yol haritalarımızı hazırladık. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu büyük projeyi başlatacağız” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan belirttiği şehirler arasında komşularımızdan Adana, Osmaniye ve Gaziantep olmasına rağmen Kahramanmaraş’ın adı yine geçmedi.

Anlaşılan o ki; Erdoğan konuşmasında Kahramanmaraş’ı söylemeyi yanlışlıkla unutmadıysa, ”Hızlı tren Kahramanmaraş’a yine teğet mi geçti?” soruları Kahramanmaraşlı vatandaşların dilinde pelesenk olacak gibi görünüyor.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.