Sakarya birinci sınıf demiryolu sanayi merkezi olduSakarya birinci sınıf demiryolu sanayi merkezi oldu :AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı İhsan Şener, Sakarya’ya son 12 yılda 9,5 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldığını bildirdi.

Şener, yaptığı yazılı açıklamada, Sakarya’nın milli tren setlerinin üretim ve ihracat merkezi olacağını belirterek, bu başarının mimarının Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu kaydetti.

Başbakan Erdoğan’ın Sakarya’ya önem verdiğini vurgulayan Şener, “Sakarya’ya 12 yılda turizm, ulaştırma, eğitim, sağlık, adalet, orman ve su işleri, enerji, tarım ve hayvancılık, konut, KÖYDES, spor ve daha bir çok alanda 9,5 milyar liranın üzerinde bir yatırım yapıldı” ifadesini kullandı.

Şener, kentte, ulaştırma ve haberleşme alanında 3 milyar liralık yatırım kazandırıldığını bildirerek, açıklamasında şunları kaydetti:

“Yüksek Hızlı Tren projesinin en önemli ayaklarından birini Sakarya oluşturuyor. Hızlı trenle Sakarya sanayinin yanında, demiryolu şehri de oldu. Demiryollarımız için birinci sınıf malzeme üretiliyor. Yerli tren setleri Sakarya’da üretiliyor. Karayollarında da büyük yatırımlar gerçekleşti. Karayolu ağını 688 kilometreye ulaştırılarak yeniden yapılandırıldı. 2002 yılına kadar sadece 132 kilometre bölünmüş yol varken, 12 yılda 190 kilometre daha yapılarak 322 kilometreye çıkartıldı. KÖYDES kapsamında ise, suyu ve yolu olmayan köy bırakılmadı. 2 bin 350 kilometre asfalt yol, 150 bin metre kare ise, parke yol yapıldı. 275 birimin içme suyu sorunu çözüldü.

Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.