Vagon üreticisi VA-KOVagon üreticisi VA-KO : VA-KO Vagon Konteyner Makina Mühendislik Proje Sanayi ve Ticaret Şirketi adı altında 08.05.2007 tarihinde kurulmuş ve 2011 tarihinde Anonim Şirket olarak yeniden yapılandırılmış ve halen kuruluş amacına uygun olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Şirketimiz ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 18001 belgelerine sahiptir. Ayrıca TSEN 15085 ve EN 1090 sertifikalarına haizdir.

Yapılan çalışmalar neticesinde 04.11.2010 tarihi itibariyle vagon üreticisi belgesi alan Şirketimize bugüne kadar;
-Ks-w
-Sgss-w
-Sgmmns-w
-Laags-w tipi yük vagonlarından olmak üzere 500 adet vagon imalatı gerçekleştirmiş ve Lojistik firmalarına teslim edilmiş ve TCDD hatlarında sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Ayrıca; Şirketimizde talep doğrultusunda UIC’de projesi olan tüm vagonların imalatını gerçekleştirecek alt yapı kurulmuştur.

Yurt dışına açılma politikalarımız doğrultusunda Şirketimizde üretilen vagonların Avrupada serbest dolaşımını sağlayacak olan TSI sertifikalndırma projesi doğrultusunda 2014 yılı başından itibaren yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam etmekte olup önümüzdeki 1-2 ay içerisinde Sgss-w tipi yük vagonumuzun sertifikalandırılması tamamlanacaktır.
Söz konusu Sgss-w tipi vagonumuzun sertifikalandırma işlemi tamamlandıktan sonra çok kısa sürede imalat portföyümüzde bulunan diğer tip yük vagonlarımız sertifikalandırılacaktır.

Ayrıca; Ülkemizde yük vagonlarının daha emniyetli bir şekilde bakım, onarım, revizyonlarının yapılabilmesi, teknik ve idari süreçlerde yeknesaklığın sağlanması amacıyla “Bakımdan Sorumlu Birim”(ECM) uygulamasına başlanılacaktır. Şirket olarak bu kapsamda müracaatımız tamamlanmış ve çalışmalara en kısa sürede başlanacaktır.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.