Osmaniye Güney çevre yolu ‘ndaki heyelana karşı önlem

Osmaniye Güney çevre yolu ‘ndaki heyelana karşı önlem :OSMANİYE’de heyelan nedeniyle çökme tehlikesi oluşan Güney Çevre Yolu’nda önlem alınarak, onarım çalışmalarına başlandı. Yaklaşık 15 gün önce yağışlar sonrası meydana gelen su ve sel baskınlarında çok sayıda ev ve işyeri zarar görürken, bazı yollarda ise çökmeler meydana geldi.
Karaçay dere yatağı yanarından geçmekte olan Güney Çevre Yolunda da sel suları nedeniyle bozulmalar oluştu. Yaklaşık 5 metre yüksekliğinde ki heyelan nedeniyle, yolun sağında bulunan demir bariyerlerin ayak kısımları çökmeler nedeniyle havada asılı hale geldi. Karayolları ekiplerince, toprak dökülüp yolda işaretleme yapılarak ulaşım tek şeritten sağlanırken, Devlet Su İşlerine ait iş makinaları da dere yatağında çalışma başlattı.
Çevredeki vatandaşlar, birkaç yıl önce yine aynı bölgede çökmenin oluştuğunu, büyük kaya parçalarıyla dere yatağında önlem alınarak, çevre yolunun ulaşıma açıldığını söylediler.
Ulaşımın tek şeritten sağlandığını belirten sürücüler ise yoldan korku içerisinde geçtiklerini belirterek, heyelan bölgesindeki çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını istediler.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.