Tren yolundaki sorunlar için Altıeylül Belediyesi kolları sıvadı

Tren yolundaki sorunlar için Altıeylül Belediyesi kolları sıvadı :Balıkesir’de okulu gönderdikleri çocuklarının tren yolundan geçerken yaralandığını söyleyen ailelerin imdadına Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yetişti.


Gümüşçeşme mahallesinde yol kapama eylemi yapan ve ardından Altıeylül Belediye Başkanını ziyaret eden ailelerin sorunu çözüm için Zekai Kafaoğlu kolları sıvadı. Bugün beraberinde Belediye ekipleri, TCDD İzmir Bölge Müdürü Selim Koçbay ve TCDD Afyon Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Altınsoy ile birlikte trenlik bağlarında incelemelerde bulunan Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, sorunun çözümü için mahallede olduklarını söyledi. Yetkililerle görüşmelerinin devam ettiğini belirten Kafaoğlu, “Bugün İzmir Bölge Müdürümüz ve Afyon Bölge Müdür Yardımcımız yanımızda. Arkadaşlarla birlikte yerinde bir inceleme yapalım, görelim dedik. Muhtarımız ve vatandaşlarımız ne istiyor. İsteklerini tam yerinde görerek taleplerini alalım ki, maşa başında plan projeler yapılırken vatandaşların da isteklerini canlı olarak görelim” dedi.

Devlet Demir Yollarının şu an yaptığı çalışmalarla can güvenliğinin artacağını ifade eden Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Bu yapılan çalışma zaten bizim can güvenliğimiz için yapılıyor. Buralarda çok insanlar öldü. Buradaki maksat şehir içinden geçen yolları muhafaza altına alıp can güvenliğini sağlamak. Vatandaşların da bir taraftan bir tarafa geçmeye ihtiyacı var. Yönetmelikler ve yasalar doğrultusunda bu çalışmayı da yapacağız” şeklinde konuştu.

1 SENE İÇERİSİNDE ELEKTRİKLİ TRENLER GELECEK

TCDD Afyon Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Altınsoy şehir için yoğun bir yapılaşmanın olduğunu belirterek, amaçlarının can güvenliğini sağlamak olduğunu söyledi. Altınsoy, “Burada yaptığımız çalışma ile elektrikli tren işletmeciliğine geçeceğiz. O trenler daha sessiz çalışıyor. Çocuklarımız kulaklık takıyor, müzik dinliyor. Onların güvenliğini buraya bariyer kurarak sağlayacağız. Trenimiz elektrikli olacağı için raylardaki bir sorunda tren kendini otomatik frenleyecek” dedi.

Yönetmelik gereği meskun mahallelerde tren yolunun geçtiği güzergahlar üzerinde bin metrede bir geçiş yerleri yapılabileceğini belirten Altınsoy, “Biz yönetmelik gereği meskun mahallelerde bin metrede bir geçişi ön görüyoruz. Şehir dışında da bu 5 kilometre olarak geçiyor. Şimdi burada da yapacağımız yaya üst geçiti ya da alt geçidini belirleyeceğiz ve bunu da Büyükşehir ile paylaşıp kısa sürede yapımını sağlayacağız” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlı ve beraberindekiler daha sonra mahallenin çeşitli bölgelerinde de incelemelerde bulunarak vatandaşların taleplerini değerlendirdi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar