Adana Büyükşehir Belediyesi ‘nden 4 yeni köprüAdana Büyükşehir Belediyesi ‘nden 4 yeni köprü : Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana’nın farklı noktalarında acil ihtiyaç olarak belirlenen 4 köprüden birini tamamladı, diğer 3 köprü de 3 ay içinde hizmete hazır hale gelecek.
Hizmete girecek köprü ve temeli atılacak köprülerle ilgili, 8 Ocak 2015 tarihinde tören düzenlenecek.
Fen İşleri Daire Başkanlığı yöneticilerinden alınan bilgiye göre; D-400 kara yolundan ayrıldıktan sonra Gökçeler köyüne giden yol üzerinde 20 metre uzunluğunda, 8 buçuk metre genişliğinde betonarme köprü inşa edildi. 45 günde yapımı tamamlanan ve hizmete hazır hale getirilen köprünün maliyeti de 275 bin 281 lira oldu. Yeni Metal Sanayi Sitesi, Şakirpaşa Caddesi bağlantısı TD-8 Tahliye Kanalı üzerinde 2 adet köprü inşa edilerek, mevcut köprülerin genişletilmesi ile trafiğin daha düzenli hale gelmesi planlanıyor.
13 metre genişliğinde 22 metre uzunluğundaki mevcut köprünün her iki yanına 16 metre genişliğinde 22 metre uzunluğunda 2 adet köprü yapılacak. İki köprü yapıldıktan sonra bu noktadaki trafik büyük oranda rahatlayacak. Köprü inşaatlarının 18 metre derinlikteki fore kazıkları tamamlandı. 90 gün içinde bitirilecek 2 adet köprünün maliyeti ise 1 milyon 441 bin 314 lira.
Bir köprü de Yeni Metal Sanayi Sitesi Tekel Caddesi ile 46043 sokak arasında TD 8 tahliye kanalı üzerinde yapılacak ve 40 metre genişliğinde, 24 metre uzunluğunda olacak. Köprü temelleri fore kazıklı olup, 70 adet fore kazığın yapımı tamamlandı. Köprü tabliyesi 22 metre genişliğinde, 45 adet prekast kirişli ve betonarme olarak projelendirildi. Fore kazık temelleri tamamlanan köprü 90 gün içinde tamamlanacak ve hizmete girecek. Köprünün maliyeti 1 milyon 680 bin 456 lira oldu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’nın ihtiyaçlarının hızla belirlendiğini ve öncelikle acil ihtiyaçların karşılandığını, önümüzdeki süreçte yeni projelerle çok daha fazla noktada belediye hizmetlerinin halkla buluşacağını söyledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.