Karaman Hızlı tren Erzincana hızlı bir şekilde gelecekKaraman Hızlı tren Erzincana hızlı bir şekilde gelecek :TCDD eski Genel Müdürü Süleyman Karaman AK Parti aday adaylığının ardından Erzincan’daki temaslarını hızlandırdı.

TCDD eski Genel Müdürü ve AK Parti Erzincan Milletvekili Aday Adayı Süleyman Karaman, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.

Ziyaretinde yaptığı açıklamasında, Erzincan için önemli projelerinin yer aldığını ve en önemli proje olarak gördüğü hızlı trenin Erzincan’a hızlı bir şekilde geleceğini kaydetti.

AK Parti milletvekili aday adaylığı müracaatını yaptıktan sonra seçim çalışmalarına başlayan Süleyman Karaman, gerçekleştirdiği ziyaretleri kapsamında Erzincan Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Cemiyet Başkanı Recep Demirci, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları tarafından karşılanan Karaman, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

EGC’ye gerçekleştirdiği ziyaret sebebiyle teşekkür eden Cemiyet Başkanı Recep Demirci, Süleyman Karaman’a aday adaylığı sürecinde başarılar diledi.

Genel Müdürlük görevinden istifa etmesi ve aday adaylığı süreci hakkında bilgi veren Süleyman Karaman, yıllar önce gönülsüz gittiği Erzincan’a, şimdi gönüllü olarak döndüğünü söyleyerek, bilgi, birikim ve projeleri ile Erzincan için önemli çalışmalar yapacağını kaydetti. 12 yıllık TCDD Genel Müdürlüğü görevi süresince Türkiye’de büyük projelere imza attığını vurgulayan Süleyman Karaman, görev süresi içerisinde en büyük hayalinin Ankara-İstanbul arasında yüksek hızlı tren yolunun yapılması olduğunu ve bunu da gerçekleştirdiğini vurguladı. İkinci bir hayalinin ise Erzincan’a hızlı treni getirmek olduğunu belirten Karaman, “Hızlı tren Erzincan’a hızlı bir şekilde gelecektir. Bunun çalışmalarına başlanacak ve 2018 ya da 2019 yıllarında Erzincan’dan Ankara’ya vatandaşlarımız 3.5 saatte hızlı trenle gidecektir.” açıklamasında bulundu.

Erzincan ölçeğinde milletvekili olması durumda da şehrin önceliklerinin tespit edilerek, bu nokta da projeler yapılacağını ifade eden Süleyman Karaman, seçim süresince yapacakları çalışmaları halk ile paylaşacaklarını kaydetti.

Reklamlar