TCDDdeki yolsuzluk soruşturmasına takipsizlik kararıTCDDdeki yolsuzluk soruşturmasına takipsizlik kararı :Devlet Demiryolları ihalelerine fesat karıştırıldığı ve rüşvet alındığı iddiasıyla Genel Müdür Süleyman Karaman’ın da aralarında bulunduğu 52 kişi hakkında yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Böylece 210 milyon liralık yolsuzluk dosyası mahkemeye gitmeden kapatılmış oldu. Takipsizlik kararı veren savcılar da Yargıtay üyesi oldu.

17 ve 25 Aralık soruşturmalarına takipsizlik kararı verilerek dosyaların kapatılmasının ardından, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndaki (TCDD) yolsuzluk iddiasına ilişkin soruşturma hakkında da takipsizlik kararı verildi.

Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Süleyman Karaman’ın da aralarında bulunduğu 52 kişi hakkındaki soruşturmada 25o milyon liralık 2 ayrı ihaleye fesat karıştırıldığı ve rüşvet alındığı iddia ediliyordu.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Takipsizlik kararı veren başsavcı Fethi Şimşek ve başsavcı vekili Veli Dalgalı, Yargıtay üyeliğine seçildi.

Süleyman Karaman’sa AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

 

Reklamlar