Konyalı Vatandaşların Metro DeğerlendirmesiKonyalı Vatandaşların Metro Değerlendirmesi :Cuma günü Konya’ya gelen Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Konya’nın metro hattına kavuşacağını söyleyerek, Konyalılara büyük müjdeyi verdi. Vatandaşlar ise bu müjdeye çok farklı açıdan yaklaşarak değerlendirmelerde bulundu.

‘METRO BÜYÜK BİR KAZANÇ’

Metronun bütün şehirlere lazım olduğunu belirten Recep Metin ve Ayten Metin, Konya gibi bir şehre çok daha önceden metronun yapılması gerektiğini belirterek sözlerine şöyle devam ettiler. ‘ Böyle kazançlı bir projenin Konya’ya çok daha önceden uygulanması gerekiyordu. Ama böyle bir projeye şimdi başlanacak olması bile Konyalılar için çok büyük bir şey. Her şeyden önce ortada çok büyük bir kazanç var. Umarız bu proje Konyalılar için hayırlı olur.’şeklinde konuştular.

‘PROJE, SEÇİM VADİYLE KALIR’

Öncelikle yapılan tramvay hattında ki çalışmaların biran önce bitirilmesi gerektiğini belirten Muhammet Gürler ; ‘Bir işi bitirmeden başka bir işi yapmaya başlıyorlar. Metro çalışmaları da başlarsa eğer, tramvay hattında ki çalışmalar gibi bitmek nedir bilmez. Açıkçası Konya’ya metro yapılacağına pek inanmıyorum. Seçim vaadiyle kalır diye düşünüyorum.’ifadelerine yer verirken, Gülderen Cihangir ise; ‘Madem Konya’ya metro yapılması ile ilgili bir projeleri vardı, neden tramvay hattını döşemeye başladılar. Neden bu kadar zahmete girilip, bu kadar masraf yapılıyor. Eğer bu gerçekten bir seçim vaadi değilse o zaman tramvay hattındaki çalışmaları bıraksınlar, metro yapımını hızlandırsınlar. Benim asıl merak ettiğim, bu projenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği.’ şeklinde konuştu

‘KONYA HER ŞEYİ HAK EDİYOR’

Hüseyin Kolit, AK Parti’nin iktidarda olduğu sürece söylenen her şeyin yapılacağını belirtirken, vatandaş Osman Şenkafa ise böyle bir projenin Konya için geç kalınmış bir proje olduğunu söyleyerek, projenin bir seçim vaadi olarak görmediğini belirtti. ‘Hatta AK Parti, üç seçim daha böyle başarılı giderse metro yapılır.’ İfadelerine yer veren Şenkafa, Konya gibi bir ilin her şeyin en güzelini hak ettiğini söyledi.

Reklamlar