Paris-Roubaixdeki tren kaosunda konu polise taşındı

Paris-Roubaixdeki tren kaosunda konu polise taşındı :Pazar günü koşulan klasikte tren geçişi nedeniyle hemzemin geçit kapanınca tam bir kaos yaşanmıştı. Tren şirketi konuyu polise taşımaya karar verdi.


Bisikletçiler yarış parkuru üzerinde bulunan bir hemzemin geçitten geçerken aniden bariyerler kapandı. Bazı bisikletçiler üzerlerine inen bariyerlerden güçlükle sıyrılırken, grup ikiye bölündü. Arkada kalmak istemeyen bazı bisikletçiler trenin geçişinden saniyeler önce geçiti aştı ve yollarına devam etti.

Hızlı trenin geçişinden sonra yarış organizatörleri ön grubu yavaşlatarak bisikletçilerin tekrar bir araya gelmesini sağladı. Bariyerler indikten sonra yoluna devam eden bisikletçilere ceza verilmemesi ise tartışma yarattı. Sakatlığı nedeniyle yarışa katılmayan, klasiklerin efsane ismi Fabian Cancellara da Twitter’dan uygulamaya tepki gösterenler arasındaydı.

Fransa’da devlet adına demiryollarını işleten SNCF adlı şirket, bariyerler kapalıyken geçiti aşarak tehlike yaratan bisikletçiler hakkında polisin soruşturma başlatmasını istedi. Şirketten yapılan açıklamada, “Milyonlarca kişinin televizyon ekranlarından izlediği bu sorumsuzca ve tehlikeli davranış bir trajediye neden olabilirdi” sözlerine yer verildi.

Organizasyon komitesi başkanı Guy Dobbelaere ise bisikletçileri savunarak, “Öndeki yarışçıların güvenle durmasına yetecek zaman yoktu. Bariyerler kapanmaya başladığında geçitten yalnızca 10 metre uzaklıktaydılar” şeklinde konuştu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar