Uluslararası Troleybüs ÇalıştayıUluslararası Troleybüs Çalıştayı :Uluslararası Troleybüs (Trambüs) Çalıştayı, İsviçre’nin Lozan şehrinde gerçekleştirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı Lozan’da 19 farklı ülkeden 50 troleybüs(trambus) işletmecisinin katıldığı Uluslararası Troleybüs (Trambüs) Çalıştayına katıldı.
Tamgacı, Çalıştayda Troleybüs işletmecilerine Malatya’da faaliyete başlayan Türkiye yapımı yeni nesil Trambüsleri anlattı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tamgacı, Dünyada yüzlerce şehirde toplu taşım aracı olarak kullanılantroleybüs(trambus)lerin ülkemizde de geçmişte kullanıldığını ancak sık sık meydana gelen elektrik kesintilerinden dolayı ulaşımdan kaldırıldığını hatırlatarak aynı araçların Lozan’da 1940’tan beri kullanıldığını ve 70-80 yaşında hala sorunsuz toplu taşım hizmeti yürüten troleybüs(trambus)’lere rastladıklarını dile getirdi.
Leon’da 150, Rüya’da 1200, İsviçre’de 12 şehirde ve daha dünyanın bir çok şehrinde yüzlerce eski ve yeni Troleybüsün toplu taşımda kullanıldığını belirten Tamgacı, sürdürülebilir enerji tüketiminden dolayı Trambüslerin geleceğin toplu taşım aracı olacağını ifade etti.

Birincisi Lozan’da gerçekleştirilen Uluslararası Troleybüs (Trambüs) Çalıştayının ikincisinin Ekim 2015’te Malatya’da yapılacağı bildirildi.

Reklamlar