Milletvekili Eldemir Bozüyük Lojistik Merkezi için kolları sıvadı

Milletvekili Eldemir Bozüyük Lojistik Merkezi için kolları sıvadı : AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, yemin töreninin hemen ardından ilk iş olarak kamulaştırmadan kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle bir türlü başlayamayan Bozüyük Lojistik Merkezi’ne el attı.


Bakanlar Kurulu kararı ile projenin gerçekleşeceği arazinin Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce acele kamulaştırılması kararı alındı. Böylece kamulaştırma çalışmalarının da tamamlanmasının ardından 1,5 yıl içinde sanayicilerin hizmetine sunulmasının hedeflendiği kaydedildi. Milletvekili Eldemir, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “AK Parti kadroları olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 yılı hedeflerine yönelik çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu kapsamda sanayi ve tarım potansiyeli yüksek olan İlimizin altyapısını geliştirme noktasında da mücadelemizi kararlılıkla sürdürmekteyiz. T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi’ne yapılacak olan ve 23 milyon 298 bin TL bedelle ihalesi tamamlanan fakat kamulaştırmadan kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle çalışmalarına bir türlü başlanamayan Bozüyük Lojistik Merkezi’yle ilgili 01.06.2015 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile projenin gerçekleşeceği arazinin Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce acele kamulaştırılması kararı alınarak, 24.06.2015 tarih ve 29396 sayılı resmi gazetede yayınlanmıştır. İhaleden sonra revize, boykesit ve enkesit çalışmaları bitirilen projenin, kamulaştırma çalışmalarının da tamamlanmasının ardından 1,5 yıl içinde sanayicilerimizin hizmetine sunulması hedeflenmektedir” ifadelerini kullandı.

Eldemir ayrıca, “Bozüyük Organize Sanayi Bölgemizin cazibesini arttıracak ve gelişimine büyük katkı sağlayacak olan bu projenin gerçekleşmesi için katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na ve tüm Bakanlarımıza teşekkür eder, projenin Bozüyük’te faaliyet gösteren sanayicilerimize ve tüm hemşerilerime şimdiden hayırlı uğurlu olmasını dilerim” temennisinde bulundu.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar