Kontrolör Ertan Maksut’un Adı Yapımında Çalıştığı Yht Hattı Tünelinde Yaşayacak

Kontrolör Ertan Maksut’un Adı Yapımında Çalıştığı Yht Hattı Tünelinde Yaşayacak :Bilecik yakınlarında 2 yıl önce kalite kontrol şefi olarak görev yaptığı Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattındaki çalışmaları izlerken kamyonun çarpması sonucu yanında bulanan jeoloji mühendisi Timuçin Kızılırmak (54) ile birlikte yaşamını yitiren Ertan Maksut’un (47) adı Bilecik’teki 29 No’lu YHT tüneline verildi.


Bilecik-Bozüyük karayolunun 18’inci kilometresindeki Naldöken Kavşağı’nda 1 Ağustos 2013 tarihinde meydana gelen trafik kazasında, Ertan Maksut ile Timuçin Kızılırmak yol kenarına park ettikleri 34 US 2551 plakalı otomobilden inip YHT hattı çalışmalarını izlemeye başladı. Bu sırada Bozüyük yönüne giden Zafer Kapucu yönetimindeki 34 DH 6299 plakalı kamyon, park halinde duran otomobile çarptı. Kamyonun çarptığı otomobilin yanında duran Timuçin Kızılırmak ve Ertan Maksut otomobil ile bariyerlerin arasına sıkıştı. Ağır yaralanan Kızılırmak ile Maksut kaldırıldıkları hastanede kurtarılamadı.

Kalite kontrol şefi Ertan Maksut’un adı ölümünün 2’nci yılında kazanın meydana geldiği yerin yakınındaki 29 No’lu YHT hattı tüneline verildi. Eskişehir Adliyesi’nde Yazıişleri Müdürü olan 2 çocuk annesi Gönül Maksut, eşinin adının tünele verilerek ölümsüzleştirilmesinde emeği geçen TCDD ve YHT hattı yüklenici firma yetkililerine teşekkür etti. Gönül Maksut, 5.5 yıl YHT projesinde titiz bir şekilde fedakarca çalışan, canı pahasına kontrolünü yapan eşiyle gurur duyduğunu, acısını bir ömür boyu yüreklerinde taşıyacaklarını söyledi.


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar