İspanyol Demiryolu Vakfı Genel Müdürü TCDD’nin Konuğu Oldu (Foto Galeri)İspanyol Demiryolu Vakfı Genel Müdürü TCDD’nin Konuğu Oldu : İspanya Demiryolu Vakfı (FFE) Genel Müdürü Genel Müdürlük Konferans Salonunda “Yeniden Yapılanma ve Yüksek Hızlı Tren İşletmeciliği” konularında bir seminer verdi.

TCDD’nin davetlisi olan İspanya Demiryolu Vakfı (FFE) Genel Müdürü Alberto Garcia Alvarez , Genel Müdürlük Konferans Salonunda “Yeniden Yapılanma ve Yüksek Hızlı Tren İşletmeciliği” konularında bir seminer verdi.

Seminer; Genel Müdürü Ömer Yıldız, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanlarının ve Teşekkülümüz çalışanlarının katılımları ile gerçekleşti.

Altyapı ve tren işletmeciliğinin ayrı ayrı şirketler tarafından yürütüldüğü İspanya’dan demiryolu sektörüne ilişkin tarihsel, istatistiksel verileri, organizasyon şemalarını paylaşan ve bu süreçte edinilen tecrübelere, uygulanan personel politikalarına değinen Alvarez, Yeniden Yapılanma sürecinin İspanya’daki politik, ekonomik, sosyal ve kültürel boyutlarını katılımcılarla kendi perspektifinden paylaştı.

Alvarez seminerin ikinci gününü İspanya’da 1992’de 300 km’lik Sevilla-Madrid hattıyla başlayan yüksek hızlı tren işletmeciliğine ayırdı.

İspanya’nın demiryolu sektöründe 1980’li yıllarda vasat durumda olduğunu, İspanyolların bu nedenle treni o yıllarda kullanmadıklarını, tren imajının çok kötü olduğunu vurgulayan Alvarez, 1990’lı yıllardan sonra başlayan yüksek hızlı tren çağı ile bugün yüksek hızlı trenlerin rakibinin uçak olduğunu ve işletmecilikten kazandıkları parayı demiryolu sektörüne harcadıklarını belirtti.

Seminerde katılımcıların sorularını da kabul eden Alvarez, bilgi ve deneyimlerini Türk meslektaşları ile paylaştı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.