Siemens, Paris Metrosu 4. Hattın Otomasyon Sistemini YapacakSiemens, Paris Metrosu 4. Hattın Otomasyon Sistemini Yapacak: Fransız toplu taşıma sistemi operatörü RATP tarafından 7 Ocakta yapılan açıklamada 12,1 km’lik Paris Metrosu 4. Hattın otomasyonunun yapılması için Siemens firmasıyla anlaşıldığı belirtildi.
Anlaşmaya göre Siemens, kendine ait olan Trainguard MT sinyalizasyon sisteminin kurulumunu yapacak ve ayrıca bir operasyon merkezi de oluşturacak. Hatta bulunan 27 istasyon için de ayrı ayrı bir takım modernizasyon işlemleri yapılacak. Hatta yapılan sinyalizasyon ve diğer işlerin tamamlanmasının ardından enerji tüketiminin %15 oranında azalacağı tahmin ediliyor. Paris Metrosu 4. Hattı için Siemens tarafından yapılacak tüm işlemlerin 2022 yılı içerisinde bitmesi bekleniyor.
Paris Metrosu 4. Hattında plastik tekerlekli trenler hizmet veriyor. Hatta günlük ortalama 700000 yolcu taşınıyor. Hat 2013 Haziran ayında bitirilen çeşitli işlemlerden sonra o tarihten bu yana vatmansız olarak hizmet veriyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.