Devlet Demiryolları Rotayı GAP'a ÇevirdiDevlet Demiryolları Rotayı GAP’a Çevirdi :Şanlıurfa’nın ana damarlarından bir olan Demiryolu için 2 milyon ödeneğin ayrıldığı bildirildi. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinin bulunduğu Sarı Mağara Payamlı mevkiine kadar demiryolunun gelmesi için ayrılan ödeneğinin ardından projenin 2016 yılının ikinci yarısında ihale edileceği bildirildi
Şanlıurfa’nın ana damarlarından bir olan Demiryolu için 2 milyon ödeneğin ayrıldığı bildirildi. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinin bulunduğu Sarı Mağara Payamlı mevkiine kadar demiryolunun gelmesi için ayrılan ödeneğinin ardından projenin 2016 yılının ikinci yarısında ihale edileceği bildirildi. Demiryolunun Hilvan’dan Diyarbakır arasının da yapılması için düğmeye basıldığı öğrenildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Demiryolları tarafından yürütülen ve Şanlıurfa’yı ana demiryolu ağına bağlayacak ‘Mürşitpınar – Suruç – Şanlıurfa Yeni Demiryolu Projesi de 2011 Yatırım Programına alınmıştı. İki milyon ödeneğin ayrıldığı ve bu yılın ikinci yarısında ihalesi yapılacak işin tamamlanmasıyla Şanlıurfa’nın Gaziantep üzerinden Adana’ya erişimi sağlamış olacağı gibi Şanlıurfa GAP Havaalanıyla entegre edilecek.
Güneydoğu Anadolu Projesi’nin merkezi konumunda olan Şanlıurfa’ya yönelik Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünce ‘Diyarbakır – Şanlıurfa Yüksek Hızlı Tren Projesi’ de bulunuyor. Söz konusu proje kapsamında Şanlıurfa, Diyarbakır üzerinden Malatya, Sivas ve Ankara’ya, Yüksek Hızlı Tren hatlarıyla bağlanmış olacak.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.