TCDD 1.Bölge’de Hemzemin Geçitler İçin Farkındalık Çalışması Yapıldı

TCDD 1.Bölge’de Hemzemin Geçitler İçin Farkındalık Çalışması Yapıldı : TCDD 1.Bölge Müdürlüğünde “Hemzemin Geçitlerde Karayolu Sürücülerine Yönelik Farkındalık Çalışması” yapıldı.
TCDD 1.Bölge Müdürlüğünün Trakya kesiminde Ispartakule, Velimeşe, Muratlı, Edirne, Apullu, Lüleburgaz ve Çerkezköy’de bulunan “Hemzemin Geçitlerde Karayolu Sürücülerine Yönelik Farkındalık Çalışması” yapıldı.
TCDD 1.Bölge EYS Müdürlüğünce “Demiryolu Hemzemin Geçitlerinde Alınacak Tedbirler ve Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelik” gereği sorumluluk alanımız içerisinde bulunan Valilikler, İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Karayolları Bölge Müdürlüklerine, yayımlanan yönetmelik ve getirilmiş olan düzenlemeler hakkında bilgilendirici sunumlar yapıldı.
Bu kapsamda Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanı içerisinde bulunan 128 adet hemzemin geçidin risk analiz çalışmaları tamamlandı.
TCDD 1.Bölge EYS Müdürlüğünce yapılan Risk Analiz raporları doğrultusunda mevcut hemzemin geçitlerden, “Demiryolu Hemzemin Geçitlerinde Alınacak Tedbirler ve Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelik” maddelerine uygun olmayanlar konusunda geçitlerin bulunduğu illerdeki Valiliklere yazı ile bilgi verildi
Bölge Müdürlüğümüzce seyir momenti 30.000 değerinin üzerinde olan 15 adet hemzemin geçidin alt veya üst geçit yapılması için çalışmalar başlatıldı. Seyir momenti 30000 değeri altında bulunan hemzemin geçitlerin kaplamaları ve işaretlemeleri tamamlandı. Hemzemin geçitlerde karayolu sürücüleri tarafından yapılan usulsüz geçişler ve hemzemin geçit bariyer ve kollarına araçların verdiği hasarların tespit edilmesi amacıyla Trakya kesiminde bulunan 32 ayrı hemzemin geçide kamera sistemleri montajı tamamlanmış ve hemzemin geçitlerden geçişler kamera ile kayıt altında tutulmakta ve her ay düzenli olarak izlenmektedir.
Bu kapsamda EYS Müdürlüğümüzce hemzemin geçitleri kullanan araç sürücülerini bilinçlendirmek amacıyla hemzemin geçitlerde farkındalık meydana getirmek ve dikkat çekmek amaçlı çalışmalarımız kapsamında Bölge Müdürlüğümüz dahilindeki hemzemin geçitlerde karayolu sürücülerine yönelik hazırlanmış olan 10.000 adet el broşürleri ile kolonyalı mendiller karayolu sürücülerine dağıtıldı.sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar