Polatlı – Konya YHT Hat Kesimi Kamera Sistemi Kurulması Projesi ihalesini Elsitel Elektromekanik firması kazandı

TCDD Polatlı – Konya YHT Hat Kesimi Kamera Sistemi Kurulması Projesi ihalesini Elsitel Elektromekanik firması kazandı

T.C. Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü tarafından 30 Ocak 2015 günü teklifleri toplanan, 2014/136994 KİK numaralı Polatlı – Konya YHT hat kesiminde bulunan kritik görülen noktaları ve sanat yapılarını merkezden izle yebilmek amacıyla, kamera sistemi kurulması yapımı ihalesi ile ilgili düzeltici işlem çalışmaları tamamlandı.

Yaklaşık maliyeti 20.014.097 TL olan ihaleyi 5.311.028 Euro teklifi ile Elsitel Elektromekanik firması kazandı.
Yasal sürecin dolmasından sonra ihaleyi kazanan Firma sözleşme için davet edilecek.

Bilindiği gibi ihaleyi daha önce 11.935.000 TL teklifi ile Savronik Elektronik – Savronik Sistem ortak girişimi kazanmıştı. Elsitel Elektromekanik firmasının İtirazını değerlendiren KİK, ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.