Konya – Karaman – Ulukışla 2 Hat Kesimi Sinyalizasyon ve Telekomünikasyon Projesi Düzeltici işlemden sonra ihaleyi, Yapı Merkezi- Elsitel Elektromekanik ortak girişimi kazandı

TCDD Konya – Karaman – Ulukışla 2 Hat Kesimi Sinyalizasyon ve Telekomünikasyon Projesi Düzeltici işlem çalışmalarından sonra ihaleyi, Yapı Merkezi- Elsitel Elektromekanik ortak girişimi kazandı

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından 29 Aralık 2014 günü teklifleri toplanan, 2014/120016 KİK numaralı Konya – Karaman – Ulukışla 2 Hat Kesimi Sinyalizasyon ve Telekomünikasyon Sistemleri Yapımı ihalesi ile ilgili düzeltici işlem çalışmaları tamamlandı.

Yaklaşık maliyeti 94.594.400 Euro olarak belirlenen söz konusu ihaleyi 68.410.556 Euro teklifi ile Yapı Merkezi – Elsitel Elektromekanik ortak girişimi kazandı.Yasal sürecin dolmasından sonra ortak girişim sözleşme için davet edilecek.

Bilindiği gibi ihaleyi daha önce 55.490.984 G teklifi ile Savronik Elektronik – Savronik Sistemleri Taahhüt A.Ş. firması kazanmıştı. İhalenin sonucu için Transsignalslroy A.Ş – Kolin İnşaat ortak girişimi KİK’e itirazda bulunmuştu ve KİK ortak girişimin itirazını reddetmişti. Bu aşamada ortak girişim Mahkemeye başvurmuş ve KİK’in almış olduğu karar Mahkeme tarafından iptal edilmişti. KİK de söz konusu ihale ile ilgili düzeltici işlem yapılmasma karar vermişti.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.