Gaziantep OSB'de Trafik Bu Projeyle Rahatlayacak

Gaziantep OSB’de Trafik Bu Projeyle Rahatlayacak :Gaziantep Organize Sanayi (GAOSB) 3. Bölgesi Sosyal Tesisler önünde yapımına başlanan 420 metre uzunluğundaki vasıta üst geçidi projesi, trafiğe çare olacak.
GAOSB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, yapımına başlanan hemzemin tren yolu üst geçidi ve çevre düzenleme çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Nisan ayında ihalesi yapılan üst geçit projesi ile 3. OSB’deki demir yolu hemzemin geçişinde yaşanan trafik yoğunluğu giderilecek.
Açıklamada görüşlerine yer verilen GAOSB Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken, 420 metre uzunluğundaki vasıta üst geçidinin, 100 gün içinde tamamlanacağını kaydetti.
Üst geçidin GAZİRAY projesine ve mevcut yollarla entegre çalışabilecek şekilde tasarlandığını belirten Köken, “3. bölge hemzemin geçit üzerinde yaşanan trafik yoğunluğunu bu proje sayesinde rahatlatacağız ve olası kazaların önüne geçmiş olacağız. Üst geçit ile vatandaşlarımız daha güvenli ve daha konforlu bir ulaşım gerçekleştirecekler.” ifadesinde bulundu.
Köken, kentin en kalabalık bölgelerinden birisi olan OSB’de yapılacak vasıta üst geçidinin OSB trafiğine nefes aldıracağına dikkati çekerek şunları kaydetti:
“Her gün binlerce vatandaşımız sanayimize geliyor. Onların sıkıntısı bizim sıkıntımız diyerek projemize başladık. Vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi için her türlü önlemi alarak gerekli yönlendirmeleri ve alternatif yolları tabelalar ile yönlendirdik. 100 gün gibi kısa bir sürede tamamlayacağımız üst geçit projemizin, vatandaşlarımıza ve sanayicilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.