Tarihi Sirkeci Garı Çikolata Festivaline Ev Sahipliği YapacakTarihi Sirkeci Garı Çikolata Festivaline Ev Sahipliği Yapacak :Uluslararası İstanbul Çikolata Festivali tarih ile kültürü medeniyet ile sevgiyi bütünleştiren Sirkeci Garı’na alınarak, 11 ile 14 Şubat arası 4 gün boyunca gerçekleşecek.

Dünyanın birçok ülkesinde gerçekleşen ”Çikolata Festivali” Türkiye’de ilk kez Medyadoktoru Yapım firması tarafından İstanbul’da çikolata severleri buluşturmak ve onlara çikolata kültürünü anlatmak için 11-12-13 14 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

SOSYAL SORUMLULUK MUTLULUK PAYLAŞTIKÇA BÜYÜR OLACAK

Türkiye’nin ilk “Uluslararası İstanbul Çikolata Festivali” 11-12-13-14 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Sirkeci Garı’nda gerçekleşecek. Çikolata Festivalinin Sevgililer Gününde de devam edeceğini belirten Medyadoktoru Yapım firması adına yapımcı Savaş Uğurlu, Uluslararası İstanbul Çikolata Festivali’nde Neler olacak sorusuna, ”Yerli ve yabancı çikolata firmalarının yer alacağı stantlar, Çikolatanın hikayesi, yapım ve tadım aşamaları, Çikolata üzerine workshoplar, Çikolatanın yer aldığı ürün tadım günleri, Çocuklara ve ailelere özel etkinlikleri dışında 7 bölgemizde belirlenecek olan illerimizden birçok çocuğumuzu Sirkeci Garına davet edeceğiz. Bizlere bu kapsamda Kızılay destek olacak. Uluslararası İstanbul Çikolata Festivali, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor ve tarafımızca ilk kez hakları alınarak duyurusu yapılan bir projedir. İstanbul Çikolata Festivali kapsamında birçok Türk ve yabancı çikolata firması Sirkeci Garında buluşarak stantlar kurup daha geniş kitlelere ulaşma imkanı bulacak dedi.

GAR SEVGİLİLİKTE ÖNEMLİ BİR KAVRAM

Uluslararası İstanbul Çikolata Festivali Genel Koordinatörü Genco Demirer Sirkeci Garında projenin gerçekleşme amacını; “Festivalimizi Sevgililer Günü Kutlamaları kapsamında daha önce lanse ettiğimiz lokasyondan Tarihi Sirkeci Garı’na taşıdık. Gar sevgililik de çok önemli bir yer. Kavuşmaların ikonik yegane mekanı. Zamanında bavul bavul çikolatanın da sevilenleri ile buluştuğu nadir mekanlardan. Bu bağlamda İstanbul Çikolata Festivali 11- 12-13-14 Şubat 2017 tarihleri arasında Tarihi Sirkeci Garı’nda yapma kararı aldık dedi.

ÇİKOLATADAN DEFİLELER YAPILACAK

İstanbul Çikolata Festivali kapsamında farklı etkinlikler dışında moda tasarımcılarının da ilginç tasarımlarına yer verileceğini belirten Uğurlu, ”Festivalin 5 günlük süresinde alanında başarılı moda tasarımcıları çikolatadan ve çikolata konseptinden yaptıkları tasarımları festival kapsamında görücüye çıkartacaklar. Festivalde birçok farklı sürpriz de olacak dedi.

“İSTANBUL ÇİKOLATAYA DOYACAK”

İstanbul’un en büyük festivali olma özelliği taşıması ve her sene gelenekselleşmesi için çalışmalarına aralıksız devam edildiğini belirten yapımcı Savaş Uğurlu, İstanbul Çikolata Festivalinin 5 gün boyunca sokaklarda çikolata stantları, workshoplar, yarışmalar ve dev çikolata heykelleri ile İstanbulluyu da buluşturacaklarını söyledi. Uğurlu, “Ayrıca 5 gün boyunca usta aşçılar tarafından hazırlanan çikolatalar usta heykeltıraşlar tarafından tıraşlanacak. Çikolatadan oluşturulmuş heykeller festival alanını süsleyecek. Festivalin son günü ise heykeller görücüye çıkarak kesilerek tekrar çikolata severlere dağıtılacak dedi.

tarihi-sirkeci-gari-cikolata-festivaline-ev-sahipligi-yapacak

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.