Vatandaşlar Yeni Ankara YHT Garına Ulaşmak İçin Tehlike Yaşıyor

Vatandaşlar Yeni Ankara YHT Garına Ulaşmak İçin Tehlike Yaşıyor :29 Ekim’de açılan yeni YHT Garı’nın yer aldığı Celal Bayar Bulvarı’nda üst ve alt geçit olmaması nedeniyle vatandaşlar, hızla seyreden araçların arasından yolun karşısına geçiyor. Ankaralılar, “Ust ya da alt geçit şart” diyor.


Ankara’da, açılışı 29 Ekim’de yapılan yeni Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı’nın önünden yolun karşısına gerçemeye çalışan vatandaşlar ölümle burun buruna geliyor. Başkent’in prestij projesi olarak inşa edilen YHT Garı’nın yer aldığı Celal Bayar Bulvarı’nda herhangi bir üst ya da alt geçit olmaması nedeniyle, hızla giden araçların arasına atlayan vatandaşlar zor anlar yaşıyor. YHT Garı inşa edilmeden önce Tandoğan Kapalı Çarşısı’na çıkan alt geçidi kullanarak Ankara Tren Garı’na ulaşanlar, yeni projeyle birlikte alt geçit kapatıldığı için Celal Bayar Bulvarı’ndan karşıya geçmeye çalışıyor.

TRENE YETİŞMEK İÇİN YOLA ATLIYORLAR

Günün her saatinde araç trafiğinin yoğun olduğu bulvardan karşıya geçmeye çalışanlar, dakikalarca yol kenarında ya da orta refüjde beklemek zorunda kalıyor. YHT Garı önüne acilen üst geçit yapılmasının şart olduğunu dile getiren Salih Aksoylu adlı vatandaş, “Böyle güzel bir projenin bu şekilde eksik bırakılması doğru değil. Garı yaparken üst geçidin de yapılması gerekirdi. Gardan çıkanlar veya trene yetişmeye çalışanlar karşıya geçmek için kendini hızla giden araçların arasına atıyor. YHT Garı önüne üst ya da alt geçit gibi bir çözüm acilen getirilmezse üzücü kazaların yaşanılması kaçınılmaz olacaktır” eleştirisinde bulunuyor.

Ankaray’ı kullanarak YHT Garı’na ulaşmak isteyenler ve toplu taşıma araçlarıyla Ankaragücü tesislerinin olduğu kısımda inenler Celal Bayar Bulvarı’ndan koşarak karşıya geçmek zorunda kalıyor.

Ankara YHT Garı inşa edilmeden önce vatandaşlar Tandoğan Kapalı Çarşı Altgeçidi’ni kullanarak Celal Bayar Bulvarı’nda karşıya geçiyordu.

 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar