Dünyaca Ünlü Parfüm Markası Chanel, Hızlı Tren Projesine Karşı Çıktı

Dünyaca Ünlü Parfüm Markası Chanel, Hızlı Tren Projesine Karşı Çıktı :Dünya’nın tanınmış parfümlerden biri olan ‘Chanel 5’ parfümlerinin yapımında kullanılan çiçek tarlalarından geçen yeni tren projesine karşı çıktı.


Dünya’nın tanınmış parfümlerden biri olan ‘Chanel 5’ parfümlerinin yapımında kullanılan çiçek tarlalarından geçen yeni tren projesine karşı çıktı. Chanel yetkilileri parfüm yapımında dünyanın başkenti sayılan 60 bin nüfuslu Fransa’nın Grasse kentinde yetişen çiçek tarlalarında lavanta, yasemin, mayıs gülü gibi esans yapımında kullanılan zengin çiçeklerin üzerinden geçmesi planlanan hızlı tren projesiyle parfüm sektörünün olumsuz etkileneceğini savundu. Chanel, Alpes Maritimes bölgesinde Grasse yakınında Siagne vadisinde çiçek tarlalarının üzerine yapılacak demir yolu köprü projesinden vazgeçilmesi için proje yetkililerine dilekçe verdi. Tren projesinden vazgeçilmezse şirket bölgedeki olan bütün sanatsal çalışmalarını durduracağını açıkladı.

Chanel, Grasse kentinde yetişen çiçek tarlalarını UNESCO’nun korunan dünya miras listesine aldırmaya yönelik bir kampanyayı da destekliyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar