Hindistanda tren raydan çıktı, 2 ölüHindistanda tren raydan çıktı, 2 ölü :Hindistan’ın Uttar Pradesh Eyaleti, Kanpur Dehat bölgesinde trenin raydan çıkması sonucu meydana gelen kazada ilk bilgilere göre 2 kişi yaşamını yitirdi 40’tan fazla kişi de yaralandı.

Polis müfettişi General Zeki Ahmed, yaralananlardan sekizinin durumunun ağır olduğunu, ölü sayısının artmasından endişe edildiğini kaydetti.

Emniyet yetkilisi Prabhakar Chaudhary, Kanpur kenti yakınlarında raydan çıkan 14 vagondan ikisinin su kanalına düştüğünü söyledi.Kaza yerine ulaşan kurtarma ekiplerinin yaralıları bölgede bulunan hastanelere nakletmeye başladığı duyuruldu. Demir Yolları Bakanı Suresh Prabhu kazanın oluş nedeni ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Uttar Pradesh Eyaleti’nde bu kaza ile bir ay içinde ikinci tren kazası yaşanmış oldu.Kasım ayında aynı bölgede Indore-Patna Expres treninin raydan çıkması sonucu meydana gelen kazada 120 kişi yaşamını yitirmiş,180’den fazla kişide yaralanmıştı.

Dünyanın en büyük üçüncü demiryolu ağına sahip olan Hindistan, modern sinyalizasyon ve haberleşme olanaklarından yoksun, eski bir altyapı kullandığı için sık sık tren kazalarına sahne oluyor. Hükümetinin 2012’de yayımladığı rapora göre, ülkede her yıl 15 bin kişi tren kazalarında yaşamını yitiriyor.

Hindistan Başbakanı Nerandra Mori geçen yıl, eskiyen demiryolu ağını modernize etmek için gelecek 5 yılda 137 milyar dolar harcama sözü vermişti.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.