Bakan Arslan, Ankara YHT Gar Kompleksi Çalışanlarının Yeni Yılını KutladıBakan Arslan, Ankara YHT Gar Kompleksi Çalışanlarının Yeni Yılını Kutladı : Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2017 yılına Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar Kompleksi’nde çalışanlarla birlikte girdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2017 yılına Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar Kompleksi’nde çalışanlarla birlikte girdi. Çalışanların yeni yılını kutlayan Arslan, onlara baklava ikram etti.

Yeni yılın ilk saatlerinde Bakanlık Müsteşarı Suat Hayri Aka ile birlikte Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar Kompleksi’ne gelen Bakan Arslan’ı; Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür Vekili Veysi Kurt ve çalışanlar karşıladı. Arslan, seferden gelen YHT setlerinin bakımlarını yapmakta olan işçilerle ayrı ayrı görüştü. Yaptıkları işlemler hakkında işçilerden bilgi aldı.

Demiryolu çalışanlarına ve basın mensuplarına baklava ikram eden Arslan, “Yılbaşına nasıl girerseniz bütün yıl öyle devam edilir, deniyor. Biz de işçi arkadaşlarla yılbaşını karşıladık ki bir yıl boyunca yollarda olalım, yol yapalım, yol açalım. Bunu işçi arkadaşlarla birlikte yapalım.” ifadelerinde bulundu.

Henüz resmi açılışı yapılmayan Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar Kompleksi’nde seferden gelen trenlerin bakım hizmetlerinin verildiğine işaret eden Bakan Arslan, TCDD ve TCDD Taşımacılık adına çalışanların mesaileri başında yeni yıllarını tebrik etmek istediklerini söyledi.

“24 SAAT GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

Yeni yılın herkese sağlık, afiyet, huzur vermesi dileğinde bulunan ve 24 saat görevlerinin başında olduklarını anlatan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, konuşmasını şöyle tamamladı: “250 bin kişilik Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme ailesi, demir, kara, hava ve deniz yolları ile haberleşme, bilişim ve iletişim alanında hizmetinizdedir. Hizmetinizde olmaya devam ediyor. İş neyi gerektiriyorsa onu yapıyoruz ve 24 saat görevimizin başındayız.”

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.