Ulaştırma Memur-Sen İstanbul 2 nolu Şubesinin Olağan Genel Kurulu YapıldıUlaştırma Memur-Sen İstanbul 2 nolu Şubesinin Olağan Genel Kurulu Yapıldı :Ulaştırma Memur-Sen İstanbul 2’nolu Şubesi’nin 2. Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Can Cankesen, Genel Başkan Yardımcıları İbrahim Uslu ve Tümer Gümüşün katılımıyla gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut Şube Başkanı Süreyya Balaban yeniden şube başkanlığına seçildi.

Olağan genel kurulda konuşan Genel Başkan Can Cankesen, “Yönetim kurulundaki arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bugün kardeşlik ve dostane ortam içerisinde güzel bir genel kurul yapıyoruz. Tek listeyle seçime gidiyoruz. Atatürk Havalimanı’nda güçlü bir şubemiz var. Havalimanlarında da ayrı örgütlüyüz. Her havalimanında da varız. Ulaştırma çalışanlarının haklarını savunmak adına elimizden gelen tüm çabayı kamu personeli danışma kurullarında, toplu sözleşme masalarında bütün kurum ve kurullarda çabamız sınırsızdır. Seçimimiz de hayırlara vesile olsun” dedi.

“Her zaman olduğu gibi çalışanların hakkını savunacağız”

Sendikanın gelecek dönemdeki faaliyetlerine ilişkin bilgiler de veren Cankesen, kamu çalışanlarının haklarını savunmaya devam edeceklerini dile getirerek, “Kamuda çalışan memurların yıllardan beri ihmal edilmiş birçok sorunu var. Bunların içerisinde mesaiden tutun havacılık tazminatına, ardından hafta sonu çalışması, bayram çalışması, üniversite mezunlarının 3 bin 600 ek gösterge alması, ek ödemelerin, aile yardımlarının emekliliğe yansıtılmaması, buna mukabil toplu sözleşme masasında savunacağımız birçok madde var. Bunlarla ilgili hazırlıklarımız başladı. Ağustos ayından önce kendi kurum ve kurullarımızla bir araya gelerek değerlendirmede bulunacağız masaya oturduğumuzda her zaman olduğu gibi dolu ve donanımlı vaziyete oturup çalışanların hakkını savunacağız” ifadelerini kullandı.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.