Dev Yatırımlarıyla Afrika ve Orta Doğu’yu Birbirine Bağlayacak Mısır’ın Tek Demir Yolu ve Ulaşım Fuarı, Middle East & Africa Rail Show 11-13 Ekim 2017

Dev Yatırımlarıyla Afrika ve Orta Doğu’yu Birbirine Bağlayacak Mısır’ın Tek Demir Yolu ve Ulaşım Fuarı,Middle East & Africa Rail Show 11-13 EKİM 2017 Middle East & Africa Rail Show, bölgenin demiryolu endüstrisini Orta Doğu ve Afrika’nın buluştuğu yerde önemli bir ulaşım ağı sağlama kapasitesi olan ve bu kapasiteyi son dönemde yaptığı ciddi yatırımlarla kanıtlayan Mısır’da bir araya getiriyor.11-13 Ekim 2017’de Mısır’ın başkenti Kahire’de Expotim ve Pyramids Fuarcılık tarafından düzenlenecek olan Middle East & Africa Rail Show, Mısır Ulaştırma Bakanlığı’nın himayesinde gerçekleşecek olup, ülkenin ekonomik yenilenme stratejilerinin kalbinde yer alan büyük ölçekli toplu taşıma projelerine de cevap verecek nitelikte olması beklenmektedir.

Yeni Yatırımlara Uygun Ortam
1856 yılında Afrika’nın ilk, dünyanın ikinci demir yolu hattının yapıldığı Mısır’da, demiryolu ulaşımı çok eski yıllara dayanmaktadır. Kahire ve İskenderiye’yi birbirine bağlayan bu ilk hat, yapıldığında 209 km’lik bir ulaşım imkânı sağlamaktaydı. O günden bugüne kadar olan sürece bakıldığında ise, kara yolu ulaşımına oranla Mısır’da demiryolu ulaşımına yeterli yatırım yapılmadığı görülmektedir. Bugün ise; yapılan yeni yatırım ve projelerle Mısır’daki demiryolu endüstrisi gelişime açık ve potansiyeli olan bir sektör olarak nitelendirilmektedir. İşte o yeni projelerden bazıları:

Yeni Yatırımlar:

Yeni İpek Yolu:
– Açıklama: Çin Halk Cumhuriyeti’nin 3 kıtayı birbirine bağlayan mega projesi
– Yatırım / Değer: 4 / 8 Trilyon $
– Yarar: Bölgedeki ticari verimliliği, kültürel alışverişi, üretimi ve yatırımları artırması bekleniyor.

Hızlı Tren Projesi:
– Açıklama: Mısır’ın kuzey ve güneyini birbirine bağlaması planlanan proje
– Yatırım / Değer: 10 milyar $
– Yarar: Kahire’den geçecek olan bu hat ile ülkenin en kuzeyinden en güneyine yolculuk sadece 10 saate inecek.

İskenderiye-Asvan Hattı:
– Açıklama: Çin Halk Cumhuriyeti’nin İskenderiye-Asvan arasında yapılacak olan 900 km’lik demiryolu hattı projesi
– Yatırım / Değer: 10 milyar $

Kahire Metrosu:
– Açıklama: Başkent Kahire’de yapımı süren 6 metro inşaatının 2020’de tamamlanması tahmin ediliyor.
– Yararı: Şehir içi trafiğini önemli ölçüde rahatlatması bekleniyor. Bu proje ile şehir içi trafik sorununun çözümünde demiryolu endüstrisi önemli bir konuma taşınmaktadır.

Expotim ve Pyramids Fuarcılık tarafından düzenlenecek Middle East & Africa Rail Show, hem sektörü hareketlendirmek hem de uluslararası yatırımcıları Mısır’a çekerek demiryolu ulaşım sektörünün ‘know-how’ ve teknoloji konularındaki en son yenilikleri paylaşmaları için ülkede yapılacak olan tanıtım ve etkinliklerin en büyük parçasını oluşturmaktadır.

Bu etkinlikle ilgili daha fazla bilgi almak için fuar organizatörleri ile iletişime geçebilirsiniz:
Expotim Uluslararası Fuar Organizasyonları A.Ş. – 00 90 212 356 00 56 / info@expotim.com
Pyramids International Group – 00 202 262 33 190 / info@marailshow.com

Armin
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar