Maliye Bakanı Ağbal: Edirne’ye Hızlı Tren Hayırlı Olsun

Maliye Bakanı Ağbal: Edirne’ye Hızlı Tren Hayırlı Olsun :Edirne’ye hızlı trenin hayırlı olmasını dileyen Bakan Naci Ağbal yaptığı konuşmada, “Gerçekten bu bölge ciddi anlamda önemli katkı veriyor ve ülke ekonomisinin damarları burada atıyor.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Edirne’de düzenlenen Ekonomi toplantısına katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal, sanayici ve girişimci olmanın zorluklarından bahsetti. İş adamı olmanın devlet memurluğuna benzemediğini belirten Bakan Ağbal, “Her aybaşında maaşı hazır almak kolay, gel bakalım bir işe gir de o zaman görelim.” dedi.

Edirne’ye hızlı trenin hayırlı olmasını dileyen Bakan Naci Ağbal yaptığı konuşmada, “Gerçekten bu bölge ciddi anlamda önemli katkı veriyor ve ülke ekonomisinin damarları burada atıyor. Dolayısı ile hükümet olarak bu bölgede ekonominin daha da fazla gelişmesi için gerek tarım, gerekse sanayi sektöründe daha fazla destek vermemiz gerekiyor. Gerçekten bu bölgede ekonominin gelişmesi için azami gayret göstereceğiz. Hızlı tren konusunu burada söylüyorum. Proje çalışmaları tamamlanmış ihale aşamasına gelmiş. Hızlı Tren hayırlı olsun. Gıda Organize sanayi bölgesinin arazisinin alınması konusunda bende elimi taşın altına sokacağım Ülkenin kalkınması sanayinin organize olması ile olacaktır. Yine bir Havaalanı yapılması gerektiğini belirttiler. Bende bu talebi Ulaştırma Bakanına ileteceğim. Havaalanı çok önemli. Türkiye ihracatı yüzde 8 artıyor, bu bölgede yüzde 50 artıyor. Herkese teşekkür ediyorum. Bu bölgede artan sanayileşme ile birlikte eğitim konusu daha fazla artıyor. Özellikle bu bölgeyi daha ileriye taşıyacak olan teknik okullar gerekli. Üniversitelerimizin yaptığı çalışmaları izliyorum ve tebrik ediyorum. Ancak Teknik alanda eğitim verecek Üniversitelerin sayısını arttırmalıyız” dedi. Bakan Naci Ağbal daha sonra Ülke ekonomisi ile ilgili sunum gerçekleştirdi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar