Japonya’nın Shiki-shima isimli ultra-lüks treni ilk yolcuğunu yaptıJaponya’nın Shiki-shima isimli ultra-lüks treni ilk yolcuğunu yaptı :Japonya’da 1 Mayıs’ta seferlerine başlayan Shiki-shima isimli süit yolcu treni 10 bin dolara varan bilet fiyatlarıyla dudak uçuklattı.

Japonya’da süit tren Shiki-shima yolcularına en üst lüks deneyimi yaşatmak için tasarlandı. Tren biletleri 2 bin 800 dolar ile 10 bin dolar arasında değişiyor. Trenle iki ya da dört günlük geziler yapmak mümkün.

BBC Türkçe’nin haberine göre Shiki-shima ilk yolculuğunu 1 Mayıs’ta yaptı. Ken Kiyoyuki Okuyama tarafından tasarlanan trende en iyi malzemelerin ve geleneksel Japon ustacılığının kullanıldığı açıklandı.

Tokyo’dan Hokkaido’ya
Trenin modern gözlem vagonunda Japonya’nın kırsal kesimlerini izlemek mümkün. Tren Tokyo’dan en kuzeydeki Hokkaido adasına kadar gidiyor.

34 yolculu lüks tren
Tren sadece 34 yolcu taşıyor ve her koltuktan mükemmel manzarayı görmek mümkün. Yorulunca bu odalarda dinlenebilirsiniz. Trenin yataklı kompartmanlarında bir ya da üç gece kalınabiliyor.

Kapasitenin 76 katı talep
Trenle ilgili planlar 2014 yılında Doğu Japonya Demiryolu şirketi tarafından duyurulmuştu. Trenle yolculuk etmek için yoğun bir talep bulunuyor. Tren yolculuğunun ilk günü için düzenlenen çekilişe kapasitenin 76 katı talep geldi.

Bir süre bilet yok
Raylardaki lüks ve fütüristik otele talep oldukça fazla. 10 vagonlu trenin biletleri Mart 2018’e kadar satıldı.

Yemekler Michelin ekibinden
Trenin restoran vagonu. Yemekler Michelin yıldızlı şefler tarafından hazırlanıyor ve üniformalı garsonlar tarafından sunuluyor. Trende her hizmet lüks bir otel deneyimini yaşatmayı hedefliyor. Zengin insanların paralarıyla ne yaptığını bilmediklerini düşünenler bu trendeki özelliklerle yanıt bulmuş olabilirler.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.