Trabzon Hafif Raylı Sistem Projesi Ne Zaman Başlayacak

Trabzon Hafif Raylı Sistem Projesi Ne Zaman Başlayacak :Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonluların merakla beklediği raylı sistem projesi hakkında açıklamalarda bulundu.


Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Büyükşehir Belediyesinin 3. yılını, düzenlediği basın toplantısı ile değerlendirdi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sera Gölü Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda belediye olarak tamamladıkları, sürdürdükleri ve projelendirdikleri tüm çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Gümrükçüoğlu Trabzonluların merakla beklediği raylı sistem projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

TRABZON RAYLI SİSTEM PROJESİ YILSONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Trabzon’da dev bir yatırıma daha imza atmaya hazırlandıklarını vurgulayan Gümrükçüoğlu, “Hafif raylı sistemin engebeli bir coğrafyası olan Trabzon’umuzda doğu-batı istikametinde gerçekleştirilmesi çalışması sürdürülmektedir. Bu yılın sonuna kadar projesini tamamlamış olacağız. Sonrasında da finansman temini ile yolumuza devam etmiş olacağız. Şehrimizde bir büyük adım daha atmak istedik. Trabzon’da tarihte Karagöz Meydanı var. Şuanda Trabzon’un en yoğun bölgesinde bulunuyor burası. Bu meydanı tekrar Trabzon’a kazandırmak için büyük bir hazırlık sürdürdük. Cudibey İlköğretim Okulu ve Öğretmen Evi bu bölgede yer alıyor. Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz ile görüşmemizde okul ve öğretmen evini Tabakhane’de TOKİ’den satın aldığımız arsada inşa edip teslim etmemiz şartıyla takas işlemini gerçekleştirecek şekilde protokol imzaladık. Bu dev projenin uygulamasına önümüzdeki aylarda başlayacağız. Bunu buradan kamuoyuna iletmek benim için çok sevindirici bir adım” diye konuştu.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar