Siemens ve Alstom firmaları güçlerini birleştirdi (Özel Haber)Fransız Demiryolu devi Alstom ve Alman Demiryolu ekolü Siemens birleşme kararını açıkladı. Siemens CEO’su Joe Kaeser’in yaptığı açıklamaya göre yeni birleşim adı Siemens Alstom. Yeni firma daha önce Alsom firmasının genel müdürü olan Henri Poupart-Lafarge tarafından yönetilecek.

Almanya’daki Siemens’in ICE hızlı trenleriyle yakalanan başarının benzerini yakalayan Fransız firma Alstom’da TGV’ler ile yükselişini sürdürmekteydi. Birleşmenin tüm Avruya faydalı olacağını düşünen firmalar, Çin deren üreticisi CRRC’nin piyasaya girmesini zorlaştırmak için önem almış gibi görünüyor.

Alstom’un Asya, Amerika, Hindistan ve Afrika’daki yakaladığı Pazar payını Siemens ABD, Rusya ve Çin’le birleştirerek demiryolu sektöründeki en büyük üretici olması hedefleniyor. Siemens Alstom yönetim binası Paris’te olacak.

Bu birleşimin ilginç bir noktasıysa, Alstom’un %20’sinin Fransız devletine ait olması. Bu birleşmeyle yeni firmanın da yönetiminde olacak Fransa devletinin firmaya yön vereceği konuşuluyor.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.