Dünyanın En Büyük Araç İnşa Şirketlerinden Biri: Rus Transmaşholdingdunyanin en buyuk arac insa sirketlerinden biri rus transmasholding
dunyanin en buyuk arac insa sirketlerinden biri rus transmasholding

Dünyanın en büyük araç inşa şirketlerinden ve demiryolu ulaşım araçları üretiminde lider konumdaki Rus Transmaşholding, elektrikli lokomotifler, metro, ray otobüsü gibi ulaşım araçlarını üretiyor. Sputnik’e konuşan Transmaşholding Dışilişkiler Dairesi Başkanı Artem Lebedev, firmayı anlattı.

Şirketin 15 yıldır piyasadaki varlığını koruduğunu ve dünyada raylı araç üretimi konusunda önde gelen 10 şirketi arasında olduğunu belirten Lebedev “Son yıllarda şirket yönetimi kuruluşlarının gelişimi için 68 milyar ruble yatırım yaptı. Yatırımlar büyük çapta projeler gerçekleştirmemizi sağladı. Söz gelimi EP20 yolcu ve 2ES5 yük lokomotifleri gibi yeni nesil elektrikli lokomotifler geliştirdik. D500, D300, D200 gibi yerli motorlar geliştirildi. İki katlı yolcu trenleri konusunda ilerleme kaydedildi. Bu bağlamda Bryansk’ta Rusya için modern bir dizel lokomotif fabrikası kuruldu. Şirket, raylı ulaşım alanında 72 yeni model geliştirdi” ifadelerini kullandı.

‘MOSKOVA METROSU İÇİN GELİŞTİRİLEN TRENLER EN İYİLER ARASINDA’

Şirketin en iyi ürünlerine değinen Lebedev “Çalışma etkinliğinden söz edecek olursak, EP20 elektrikli lokomotifinden bahsedebiliriz. Bu lokomotif yolcu vagonlarının raylar üzerinde saatte 200 kilometre hızla ilerlemesini sağlayabiliyor. İki katlı yolcu vagonlarının da rakibi yok. Tüm bunlar —50 derece ile 40 derece arasında faaliyet gösterebiliyor. Moskova metrosu için geliştirilen trenler de en iyiler arasında gösterilebilir” dedi.

‘ÖNCELİKLİ PAZARIMIZ ORTADOĞU’

Lebedev’in açıklamasına göre, Transmaşholding yurtdışındaki partnerleri ile ticari ilişkilerinin geliştirilmesine odaklanmış durumda.

Ortadoğu’nun öncelikli pazarları arasında olduğunu kaydeden Lebedev “Şimdilerde İran’da bazı projeler için çalışıyoruz. Avrupa’da bazı işbirliği planlarımız var. Metro ve tramvay üretimi gibi konularda…” dedi.

Lebedev gelecek planları ile ilgili de şunları söyledi: “Şirket olarak yalnızca lokomotif değil, dizel motorlar da üretiyoruz. Gazla çalışan farklı kapasitelerde motor üretmeyi düşünüyoruz. Ayrıca farklı özelliklere sahip ray otobüsleri, elektrikli ve dizel lokomotifler de geliştirmeyi düşünüyoruz. Ayrıca ürünlerimizin konforunu da artırmak istiyoruz. Gürültü önleme sistemleri ile dünyadaki konumumuzu güçlendirmeyi umuyoruz.”

Kaynak : tr.sputniknews.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.